Громадськість і влада Миколаєва узгодили підхід до комунальних тарифів

29 листопада в Миколаєві відбувся круглий стіл, присвячений проблемам тарифоутворення у сфері експлуатації житла

29 листопада в Миколаєві відбувся круглий стіл, присвячений проблемам тарифоутворення у сфері експлуатації житла. Захід провів Фонд розвитку міста Миколаєва за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонду Східна Європа.

Відкриваючи захід, заступник Миколаївського міського голови, директор департаменту ЖКГ міськради Валентин Гайдаржі наголосив, що люди повинні знати, за що платять. Він нагадав, що в Миколаєві досі немає будинкових тарифів, а нинішні тарифи розраховано окремо для кожного житлово-експлуатаційного підприємства. Посадовець визнав необхідність запровадження будинкових тарифів, але заявив, що такий тариф буде дуже високим. Також він визнав і необхідність перерахунків за ненадані послуги.

Зі свого боку, голова правління Фонду розвитку міста Миколаєва Михайло Золотухін відзначив, що в нинішньому вигляді квартплата перетворилася на якусь повинність, а не на оплату реально наданих послуг. По суті, мешканці не знають, за що платять. За його словами, щоб виправити ситуацію, міськвиконком має повною мірою виконати постанову Кабміну №869 від 01.06.2011 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги”. Цей документ передбачає, що орган місцевого самоврядування має затвердити кількісні та якісні показники, структуру, періодичність і строки надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій.

Михайло Золотухін наголосив, що проект такого рішення міськвиконкому розробили експерти Фонду розвитку міста Миколаєва ще півроку тому, одначе його досі не винесено на розгляд виконкому міськради. За його словами, приблизно з червня співпраця між Фондом і департаментом ЖКГ загальмувалася й ухвалення рішення “зависло”. Валентин Гайдаржі з такою заявою не погодився й заявив, що робота над проектом рішення триває (хоча раніше він у листі до міського голови Володимира Чайки висловлював сумнів у доцільності прийняття цього документу).

Головне, що бентежить посадовця, – це величина економічно обґрунтованих тарифів. Правда, при цьому він визнав, що тарифи будуть високими в тому разі, якщо ЖЕК надаватиме послуги як слід, а не просто існуватиме як контора зі збирання грошей із мешканців.

“Економічно обґрунтований тариф буде запропоновано. У якому розмірі його буде запроваджено, мені важко відповісти. Коли це буде зроблено? Думаю, в першому кварталі 2013 року”, – сказав Валентин Гайдаржі.

Сторони зійшлися в одному: постанову Кабміну №869 потрібно виконати в повному обсязі й ухвалити рішення міськвиконкому, яке стосується кількісних і якісних показників, структури, періодичності та строків надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій. Швидше за все, цей документ буде винесено на розгляд Миколаївського міськвиконкому в січні 2013 року.

Резолюція круглого столу

Фото

{qtube vid:=uj-jXSDyJ_E w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Контакти:
Фонд розвитку міста Миколаєва
(0512) 47 34 79
frgn@ukrpost.ua

 

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: