Громадськість і влада Луцька розвивають електронну демократію

У Луцьку відбувся круглий стіл, присвячений упровадженню електронної демократії

4 липня в Луцьку відбувся круглий стіл, присвячений упровадженню електронної демократії. Захід провела ВОГО “Фонд місцевого розвитку” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як повідомив керівник проекту “Впровадження елементів Е-демократії в діяльності Луцької міської ради” Борис Карпус, електронна демократія цікава тим, що безпосередньо поєднує надавача й отримувача інформації. “Це впровадження дозволяє владі бути прозорою, працювати ефективно, без корупції” – наголосив він.

Голова ГО “Асоціація розвитку Інтернет-простору” Віктор Левандовський розповів про історію створення нового сайту Луцької міської ради та показав десять його зразків. За словами експерта, було обрано найкращий і найзручніший варіант.

Зі свого боку, секретар міськради Григорій Пустовіт зазначив: “Якщо ми будемо застосовувати новітні технології, то зробимо все, щоб не було ніякої барикади між владою та громадянами. Треба, щоб люди могли знати, хто за що голосував, і те, як працює депутат. Ми зробимо все, щоб демократія в Україні та в Луцьку була”.

Виконавчий директор Асоціації “Міста електронного врядування України” Валентина Дарнопих назвала плюси електронної демократії та наголосила: “Прозорість – це коли відвідувач знайшов те, що йому треба, не подаючи запиту на інформацію”.

Голова ВОГО “Фонд місцевого розвитку” Петро Верзун повідомив, що за результатами круглого столу підготують звернення на ім’я міського голови Миколи Романюка щодо вступу Луцька в Асоціацію “Міста електронного врядування України”.

Кожен учасник круглого столу отримав безкоштовно посібник “Найкращі практики електронного врядування у виконавчих органах Луцької міської ради”.

ВОГО “Фонд місцевого розвитку”
(0332) 24 64 32
fmr_lutsk@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: