Громадські слухання “Загальнодержавна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках”: Перший рік впровадження”

В рамках проекту "Моніторинг діяльності органів державної влади щодо вирішення проблем протидії захворюванню на туберкульоз в Україні", що його реалізує Всеукраїнська благодійна організація "Українська Асоціація благодійників" за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження", Громадська рада з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні провела 27 червня 2008 року громадські слухання на тему "Загальнодержавна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках": Перший рік впровадження".  

В рамках проекту “Моніторинг діяльності органів державної влади щодо вирішення проблем протидії захворюванню на туберкульоз в Україні”, що його реалізує Всеукраїнська благодійна організація “Українська Асоціація благодійників” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, Громадська рада з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні провела 27 червня 2008 року громадські слухання на тему “Загальнодержавна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках”: Перший рік впровадження”.

В громадських слуханнях взяли участь і виступили: член Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, народний депутат України С.І. Вакарчук; голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІД та іншим соціально небезпечним хворобам доктор медичних наук, професор В.І. Петренко; заступник директора Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського, доктор медичних наук, професор В.М. Мельник; начальник відділу пропаганди та утвердження здорового способу життя Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту В.А. Сановська; головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України С.С. Фіцайло; головний фтизіатр Вінницької області І.М. Горбатюк; заступник виконавчого директора Національного комітету Товариства Червоного Хреста України В.Ю. Серговський; голова Організації солдатських матерів України В.А. Артамонова; голова Правління Міжнародна журналістська асоціація “Здоров’я без кордонів” І.М. Горбасенко та ряд інших представників фтизіатричної громадськості, громадських організацій, церков і релігійних організацій, ЗМІ.

В ході громадських слухань, зокрема, обговорювалися наступні проблеми: питання сучасної державної політики в сфері протидії туберкульозу та перспективи її подальшого розвитку, стан виконання заходів “Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках” у 2007 році: успіхи та невдачі, фінансове забезпечення з Державного бюджету України виконання програм та централізованих заходів по боротьбі із туберкульозом у 2007 та 2008 роках, стан поінформованості громадян України про туберкульоз та державну політику щодо його подолання, підсумки громадського моніторингу виконання “Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007−2011 роках” у 2007 році, посилення впливу громадських організацій на протидію захворюванню на туберкульоз в Україні.

Учасники громадських слухань прийняли резолюцію, в якій висловили своє занепокоєння рядом системних недоліків, в першу чергу – в сфері фінансування та менеджменту заходів Загальнодержавної програми. Учасники громадських слухань ухвалили необхідність донесення цих недоліків до відому Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України.

Журналістам була надана можливість задати запитання та провести інтерв’ю із ключовими учасниками громадських слухань. З метою посилення ролі ЗМІ у профілактиці туберкульозу в Україні та їх впливу на створення в країні сприятливої політичної обстановки для подолання цієї соціально небезпечної хвороби, в ході заходу буде ініційоване створення Ліги “Журналісти – проти туберкульозу”, для об’єднання журналістів, які пишуть на тему туберкульозу.

Джерело: http://www.civicua.org/news/view.html?q=1095568

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: