Громадські організації проконтролювали роботу органів виконавчої влади в регіонах України

Неурядові організації провели громадську експертизу діяльності органів місцевої влади. Проекти реалізовувалися у семи регіонах України за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».

Громадські організації самі визначали актуальні для кожного регіону теми/напрямки для експертизи. Так, наприклад, у Києві під наглядом громадськості опинилися дії органів виконавчої влади щодо покращення якості житлово-комунальних послуг мешканцям мікрорайону Русанівка. Також громадськість Києва ініціювала експертизу виконання чинного законодавства з питань протидії туберкульозу. У Львові НУО перевіряла дії посадових осіб для покращення участі громадськості у формуванні державної політики, в Херсоні експертиза стосувалася впровадження гендерної політики на місцевому рівні. В Чернівцях за підтримки Фонду “Відродження” громадськість контролювала впровадження програми національно-культурних товариств, в Рівному – роботу органів Державного реєстру виборців. Луганська правозахисна громадська організація предметом експертизи обрала дії влади в напрямку реформування ЖКГ.

Всього в Україні за підтримки МФ “Відродження” було реалізовано десять таких проектів. За словами Олексія Орловського, директора програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”, “громадська експертиза є одним із важливих інструментів впливу громадськості на політику органів державної влади. Україна стала першою державою, де питання проведення громадської експертизи знайшли своє нормативне закріплення. При цьому, Міжнародний фонд “Відродження” з самого початку підтримував різноманітні ініціативи інститутів громадянського суспільства, спрямовані на її закріплення в суспільному житті. Таку підтримку ми будемо надавати і надалі”.

Кожна ГО за результатами реалізованих проектів набула цінний досвід у роботі із органами державної влади, який може бути цікавим для організацій інших міст, областей України. Свій досвід та рекомендації НУО виклали у різних інформаційних матеріалах, брошурах.

Прикладом однієї з найцікавіших брошур є “Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади (теорія і практика)”, видана РОГО “Комітет виборців України” під час реалізації проекту «Громадська експертиза роботи органів ведення державного реєстру виборців».

Дана брошура викликає інтерес тим, що у ній крок за кроком розписані етапи громадської експертизи (підготовка, проведення та ін.). Крім того, даються рекомендації, що робити коли орган влади не реагує на ваш запит, як саме оформити запит, і взагалі, з чого саме розпочинати експертизу.

 

 

Аналогічну брошуру-посібник під назвою “Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади в Україні: організація та проведення” також підготувала Дніпропетровська обласна громадська організація “Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики” за результатами реалізації  проекту “Розвиток спроможності інститутів громадянського суспільства проводити експертизу регуляторної діяльності місцевих органів виконавчої влади”. У посібнику ГО виклала певний алгоритм дій проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, виходячи із набутого досвіду.

 

 

 

 

Своїм досвідом проведення громадської експертизи ділиться і молодіжна організація “Нова генерація” з м. Херсон. За результатами реалізації проекту «Громадська експертиза діяльності Херсонської облдержадміністрації щодо утвердження гендерної рівності» організація підготувала буклет, в якому містяться визначення громадської експертизи та алгоритм її проведення, та детальний звіт про проведення громадської експертизи діяльності Херсонської облдержадміністрації щодо утвердження ґендерної рівності.

 

 

 

Всеукраїнська спілка громадських організацій «Коаліція організацій «Зупинимо туберкульоз разом»  за підсумком реалізації проекту підготувала Інформаційно-аналітичний вісник «Контроль за туберкульозом в Україні: участь громадськості», рік 2010-й, спеціальний випуск на тему: «Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади щодо виконання чинного законодавства з питань протидії туберкульозу. Підсумки».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: