Громадські організації оцінили роботу Міжнародного фонду «Відродження» та висловилися з приводу актуальних проблем

З січня до червня 2010 року команда МФ «Відродження» провела презентації у 18 містах України. За результатами презентацій та зустрічей в регіонах, ми підготували резюме, що містить відгуки представників громадських організацій, які лунали під час заходів та були зазначені в опитуванні, що провів МФВ.

Починаючи з січня до червня 2010 року команда МФ “Відродження” провела презентації у 18 містах України (Хмельницький, Чернівці, Івано-Франківськ, Мелітополь, Маріуполь, Нікополь, Бердянськ, Євпаторія, Севастополь, Сімферополь, Керч, Ялта, Житомир, Новоград-Волинський, Луцьк, Рівне, Ковель). Під час заходів ми зустрілися з понад 520 представниками НУО, а також з місцевою пресою, освітянами, представниками місцевої влади. Ми почули багато цікавих ідей і корисних зауважень, які стосуються пріоритетних проблем в регіонах України, потреб громадських організацій, а також роботи Фонду. Ми вдячні за всі Ваші пропозиції, які будуть враховані при стратегічному плануванні діяльності МФВ на наступний рік та у нашій співпраці з НУО.

За результатами презентацій та зустрічей в регіонах, ми підготували резюме, що містить відгуки представників громадських організацій, які лунали під час заходів та були зазначені в опитуванні, що провів МФВ. Загалом опрацьовано 239 анкет, заповнених учасниками регіональних заходів.

МФ “Відродження” продовжує відкритий діалог з представниками громадянського суспільства, ми запрошуємо вас залишати свої коментарі, висловлювати пропозиції, рекомендації та брати участь в обговоренні конкурсних оголошень на сайті МФ “Відродження”.

 

Нижче – лише узагальнені висновки за результатами регіональних зустрічей МФВ.

Детальніші результати можна прочитати тут.

* * *

Узагальнені висновки за результатами регіональних зустрічей МФВ

Більшість представників громадських організацій, які взяли участь у презентаціях МФВ у регіонах України, оцінили вплив діяльності МФВ на становлення громадянського суспільства в Україні як важливий. Учасники опитування відзначили свій доволі високий рівень обізнаності про цілі та пріоритети МФВ, при цьому найчастіше респонденти відзначали обізнаність про програми Посилення впливу громадянського суспільства (120 осіб), Схід-Схід: партнерство без кордонів (89) та Антикризова гуманітарна програма (59 осіб).

Розмірковуючи про актуальні проблеми в регіонах, які потребують донорської підтримки, громадські організації відзначили актуальність проектів, спрямованих на контроль за органами влади, розвиток ОСН, ОСББ, а також підтримку аналітичних центрів, в тому числі в регіонах України. Представники громадських організацій також наголосили на важливості підтримувати розвиток та професіоналізацію НУО, особливо в умовах, коли в громадський сектор приходить молодь. Зокрема, висловлювалися потреби підтримувати можливості співпраці та обміну досвідом між НУО різних регіонів, пошуку міжнародних партнерів. Звучали побажання підтримувати семінари з написання проектів, а також навчання управлінню проектами, навичкам PR та комунікації, юридичному та бухгалтерському супроводу роботи ГО.

Учасники опитування також відзначали окремі актуальні проблеми у сфері правозахисту (освітні програми, інформаційні кампанії, надання безкоштовної правової допомоги незахищеним верствам та інші), громадського здоров`я (проблеми ВІЛ/СНІД, туберкульозу, паліативна допомога, репродуктивне здоров’я, державне регулювання надання медичних послуг, доступ до якісної медицини, здоров’я дітей та молоді), освіти (громадський контроль над вступною кампанією, проекти у сфері шкільної освіти, інтеграція молоді з обмеженими можливостями в освітній процес, підтримка студентського самоврядування, об’єктивність висвітлення історичних подій в підручниках з історії), медіа (підтримка громадських журналістики, роздержавлення ЗМІ, покращення якості журналістики та підтримка незалежних ЗМІ, проблеми медіа грамотності громадян, журналістські розслідування, антикризова підтримка регіональної преси). В сфері європейської інтеграції представники НУО рекомендували підтримувати моніторинг видачі віз, а також проекти, спрямовані на вирішення проблем при отриманні закордонних паспортів, а також інформаційні кампанії, роботу з молоддю, програми обмінів, наголошувалися також пропозиції підтримувати більше європейських проектів у АРК.

Представники громадських організацій також висловлювалися з приводу актуальних соціальних та антикризових проектів (допомога дітям-інвалідам та сиротам, перекваліфікація безробітних, студентів, підтримка дошкільних закладів, дитячих садків, в тому числі в сільській місцевості, професійна освіта вразливих верств населення), проектів щодо роботи з молоддю (залучення студентів до роботи в НУО, формування активної громадянської позиції, активізація молоді в сільських регіонах, підтримка змістовного дозвілля молоді, підготовка молодого покоління до роботи в органах влади).

Згадувалася важливість проектів у сфері культури (підтримка закладів культури в регіонах, переклад літератури українською мовою, ведення обліку пам’яток культури), проектів, пов’язаних з гендерними питаннями та екологією.

Інформація про МФВ: джерела та потреби

Представники ГО частіше дізнаються інформацію про МФ Відродження на сайті Фонду, а також від представників програм та через електронні розсилки. Також джерелами інформації слугують портали Громадський простір, РЦ Гурт та традиційні ЗМІ. Найцікавішою для громадських активістів з регіонів є інформація про конкурси МФВ (відмітили 68 учасників) та про стратегічні пріоритети Фонду (61 представник НУО), менш цікавою – інформація про підтримані проекти та анонси заходів (48 та 47 відповідно).

Рекомендації НУО щодо покращення роботи Фонду найчастіше стосувалися подальшого посилення відкритості та зміцнення зворотнього зв’язку на всіх етапах співпраці Фонду з ГС:

  • до подачі проектної пропозиції: надавати консультації, попередньо проводити тренінги з написання проектів;
  • на етапі розгляду проекту: інформувати про етапи при розгляді проекту, давати відкритий реєстр поданих проектів, ввести процедури оскарження у разі не підтримки проекту, покращити персональну комунікацію представників програм з грантоотримувачами;
  • після оголошення переможців конкурсу: надавати інформацію про те, які проекти були підтримані та за якими критеріями вони відбиралися, ввести процедуру оскарження у разі не підтримки проекту, надавати відповідь, чому заявка не підтримана, допомагати НУО у виправленні помилок в проектних пропозиціях.
  • після реалізації проектів: опублікування звітів грантоотримувачів, пост-проектний супровід, можливість обмінюватися досвідом після завершення проекту.

 

Пропозиції щодо процедур подачі проектів стосувалися, в основному, подолання громіздкої процедури та зменшення кількості паперових копій (в тому числі, з екологічної точки зору), а також надання можливості заповнювати заявки он-лайн.

Щодо загальних зауважень, які стосуються якості роботи Фонду, представники НУО висловили побажання більше враховувати проблеми регіонів (в тому числі, через залучення представників регіонів до складу Програмних Рад), частіше відвідувати заходи за проектами в регіонах, співпрацювати з ширшим колом ГО, залучати нових грантерів а регіонах, а також надавати пріоритет проектам, які сприяють розвитку сільської місцевості.

Оцінка роботи Фонду

Водночас учасники презентації позитивно охарактеризували роботу Фонду, назвавши такі переваги співпраці з МФВ як відкритість, незаангажованість, професійну доброзичливу команду, демократичність, спрощені процедури, орієнтація на спільний з грантоотримувачами результат, увага до проектів. Представники НУО висловили позитивну оцінку діям Фонду у напрямку посилення власної відкритості. Нову ініціативу зі стратегічної комунікації учасники презентації охарактеризували як можливість ефективнішого інформування (оперативне інформування, якісний веб-сайт, обізнаність про проекти ГО з різних регіонів), збільшення інтерактивності (можливість коментувати, отримувати консультації, впливати на роботу Фонду), взаємозв’язку та обміну досвідом, в тому числі, між ГО, а також назвали ініціативу показником відкритості Фонду.

Окрім фінансової підтримки, опитані ГО очікують від Фонду експертно-консультативної допомоги. Зокрема, це стосується проведення тренінгів менеджерами та успішними грантерами Фонду з питань написання проектних пропозицій, проектного менеджменту, комунікації, звітування та моніторингової діяльності.

PR-Відділ МФ «Відродження»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: