Громадські ініціативи Одеси: підсумок за 2 роки

5-го березня в Одесі представники громадянського суспільства обговорювали свої досягнення за останні 2 роки й формували план сталого розвитку громадянського суспільства на найблище майбутнє. Виїзну сесію «Громадянське суспільство Одеси: досвід та майбутнє» організували Міжнародний Фонд «Відродження» та Impact Hub Odessa.

5-го березня в Одесі представники громадянського суспільства обговорювали свої досягнення за останні 2 роки й формували план сталого розвитку громадянського суспільства на найблище майбутнє. Виїзну сесію «Громадянське суспільство Одеси: досвід та майбутнє» організували Міжнародний Фонд «Відродження» та Impact Hub Odessa.

«Зараз для громадського суспільства дуже важливо виявити здобутки та невдачі за останні роки і окреслити перспективи розвитку та діяльності. Також, громадянське суспільство Одеси має подумати над власним унікальним внеском у загальнонаціональні процеси реформ і трансформацій в Україні» – каже Станіслав Лячинський, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» МФВ.

Більше 60 представників громадського сектору Одеси працювали у форматі «Світове кафе» за 4-ма темами:

  • основні досягнення та невдачі громадських організацій за останні 2 роки, фактори які вплинули на це та означення помилок, які були допущені;
  • виявлення можливостей й наявних ресурсів для подальшої роботи;
  • власні й загальні цілі громадського суспільства в Одесі;
  • конкретні проекти, над якими громадські активісти планують працювати у найближчому майбутньому.

«Робота побудована дуже динамічно, майже кожні 10-15 хвилин кожна команда отримує нове завдання та має представляти власні напрацювання за окремим питанням. Важливо, що учасники змінюють команди, це надає змогу працювати з різними партнерами над великою кількістю питань» – коментує роботу Павло Колотвін, керівник Інституту Політичної Інформації.

В кінці кожен з учасників міг запропонувати свій проект, і якщо він зібрав щонайменше 5 людей, які було готові приєднатися до нього, утворювалась робоча група. Таким чином учасники об’єднались у 6 проектів, які вважали найактуальнішими для реалізації в Одесі:

  1. Освіта для лідерів думок «Школа місцевого самоврядування»,
  2. Громадська освітня платформа «Я знаю»,
  3. Проект з візуального перетворення одеських шкіл  «Шкільна Арт реформа»,
  4. Об’єднання незалежних ЗМІ міста «Коаліція незалежних медіа»,  
  5. Освітньо-мережувальний проект для лідерів думок «Ідеальна міська рада»,
  6. Громадська експертиза проектів рішень міської ради.

«Цікаво, що майже кожен учасник сесії міг запропонувати власний проект. Як ми можемо побачити ті 6 проектів, які об’єднали учасників досить різні. Серед них є громадська та політична освіта, медіа платформа, антикорупційна діяльність, арт платформа. Це говорить про широке коло питань, які цікавлять громадські організації в Одесі» – ділиться враженнями Олександр Славський, програмний директор Impact Hub Odessa.

Громадських активістів для обговорення спільного майбутнього об’єднав Impact Hub Odessa, який є центром соціальних ініціатив і креативним простором в центрі Одеси. Він почав працювати 1 вересня 2013 року, коли проходила конференція Social Camp Ukraine – велика подія для об’єднання соціальних інноваторів, бізнесу і влади. Одеський Хаб входить в глобальну спільноту Impact Hub, яка позиціонує себе як спільнота однодумців, які зосереджені на тому, щоб зробити світ кращим і цікавішим, і складається з більш ніж 60 відділень по всьому світу. Перший майданчик Impact Hub з’явилася в Іслінгтон – не найкращому районі Лондона. Це було місце, де народжуються бізнес-проекти, робота яких змінює життя спільноти на краще. Хаб об’єднав не лише місцевих підприємців – поступово сюди стали з’їжджатися люди з різних країн.

«Наскільки я помітив, сьогодні досить мало говорили про «владу» (як в негативному та і позитивному ключі), а більше говорили про конкретну діяльність над конкретними проектами із зрозумілими і вимірюваними результатами. Це свідчить про те, що громадські організації стали більш практичні та орієнтовані на конкретний результат.  Напевно, це одна із головних змін, яка відбулася за останні роки» – підсумував Євген Попов, керівник Південноукраїнського представництва Міжнародного Фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: