Громадські експерти представили Індекс прозорості місцевих бюджетів

20 лютого 2018 року у Києві відбулась прес-конференція, на якій презентували інноваційну методологію оцінки ефективності та відкритості використання бюджетних коштів на місцевому рівні – так званий Індекс прозорості місцевих бюджетів. Проект реалізовано Фондом Східна Європа разом з експертами Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», Представництва ЄС в Україні та Проекту «Партнерство для розвитку міст».

20 лютого 2018 року у Києві відбулась прес-конференція, на якій презентували інноваційну методологію оцінки ефективності та відкритості використання бюджетних коштів на місцевому рівні – так званий Індекс прозорості місцевих бюджетів.

Проект реалізовано Фондом Східна Європа разом з експертами Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», Представництва ЄС в Україні та Проекту «Партнерство для розвитку міст».

Міжнародний фонд «Відродження» протягом багатьох років підтримує проекти, які допомагають реалізації реформи державного управління, сприяють боротьбі з корупцією та роблять взаємодію між громадянами і владою більш зручною та відкритою.

Методологія налічує понад 130 пунктів, за якими можна оцінити рівень прозорості бюджетного процесу в конкретному місті. Ключові параметри оцінки: доступ до інформації, прозорість рішень, залучення громадян до бюджетного процесу. 

Методологія знаходиться у відкритому доступі, відтак будь-яке місто може використати її задля оцінки прозорості власного бюджетного процесу.

Експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети» вже розпочали власну оцінку рівня прозорості бюджетів на місцях. До рейтингу, який оприлюднять восени, увійдуть всі обласні центри України та місто Київ. За результатами досліджень, кожне місто отримає власні рекомендації по вдосконаленню бюджетного процесу.

«У процесі фінансової децентралізації цей проект є ефективним запобіжником проявам корупції​ на місцевому рівні​. Він дає чіткі рекомендації місцевій владі як зробити бюджетний процес більш прозорим та забезпечити більшу участь громадян у ньому», – зазначив Олексій Орловський, директор програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Він також підкреслив, що маючи у відкритому доступі цю методологію, місцеві чиновники можуть здійснювати самоаналіз власних «проколів» та удосконалювати процес розподілу бюджетних коштів з більшою ефективністю для громади.

Фото: Український кризовий медіа-центр

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: