Громадські активісти вчилися протидіяти гепатиту С

У Києві відбувся тренінг-семінар “Адвокація доступу до діагностики та лікування гепатиту С для чоловіків, що мають секс із чоловіками (ЧСЧ), й інших уразливих груп”

2-3 лютого в Києві відбувався тренінг-семінар “Адвокація доступу до діагностики та лікування гепатиту С для чоловіків, що мають секс із чоловіками (ЧСЧ), й інших уразливих груп”. Захід провела громадська організація “Гей-альянс” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

У тренінгу взяли участь 14 представників ВІЛ-сервісних організацій із різних регіонів України, які займаються питаннями вірусних гепатитів серед ЧСЧ й інших уразливих груп. Захід проводила команда досвідчених тренерів.

Учасникам було запропоновано виконати такі завдання:
– написати листи-запити до місцевих органів влади (діяльність регіональних програм, інформування стосовно вірусного гепатиту С (ВГС), наявність безкоштовної діагностики та лікування);
– провести інформаційне заняття для співробітників і волонтерів;
– з’ясувати доцільність і можливість проведення конкретного адвокаційного заходу в області / місті / районі (наприклад, круглого столу, акції, Інтернет-кампанії тощо);
– дізнатися про ціни на діагностику ВГС в регіоні для того, щоб надалі адвокатувати їх зниження.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні ВГС інфіковано близько 3% громадян, що становить близько 1 млн. 170 тис. осіб. Однак, за підрахунками науковців, реальна ситуація з захворюваністю значно гірша: на одну офіційно зареєстровану людину з вірусом припадає 5-6 незареєстрованих. Протистояти поширенню вірусу складно через дороге лікування (орієнтовно від 12 тис. до 20 тис. доларів США), платну діагностику, а також низьку поінформованість населення стосовно гепатиту С.

ГО “Гей-альянс”
Андрій Чернишев
(044) 332 00 63

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: