Громадське здоров’я — 2008: доступ до інформації, доступ до ліків, доступ до здоров’я?

24 листопада 2008 року в понеділок о 13.00 в приміщенні прес-центру ІА "Укрінформ" (вул. Б. Хмельницького 816) відбудеться прес-конференція "Громадське здоров’я — 2008: доступ до інформації, доступ до ліків, доступ до здоров’я?". Прес-конференція, організована Академією Української преси та Відкритим Інститутом Громадського  здоров’я,  проводиться з нагоди оприлюднення результатів незалежного моніторингу стану доступності лікарських засобів в Україні  та видання посібника "Журналістське розслідування. Як писати про громадське здоров’я", проведеного за підтримки "Міжнародного фонду "Відродження".

24 листопада 2008 року в понеділок о 13.00 в приміщенні прес-центру ІА “Укрінформ” (вул. Б. Хмельницького 816) відбудеться прес-конференція “Громадське здоровя — 2008: доступ до інформації, доступ до ліків, доступ до здоровя?”.

Прес-конференція, організована Академією Української преси та Відкритим Інститутом Громадського  здоров’я,  проводиться з нагоди оприлюднення результатів незалежного моніторингу стану доступності лікарських засобів в Україні  та 
видання посібника “Журналістське розслідування. Як писати про громадське 
здоров’я”, проведеного за підтримки “Міжнародного фонду “Відродження”.

 У відповідності до даних Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) у третини населення земної кулі відсутній гарантований доступ до найбільш необхідних лікарських засобів. На прес-конференції буде вперше оприлюднено Звіт щодо доступності лікарських засобів в Україні, де, в тому числі, розглядається такий важливий компонент як ціноутворення на ліки.

Звіт підсумовує результати моніторингу здійснюваного впродовж року Відкритим Інститутом Громадського здоров’я, що провадився за методологією напрацьованою та апробованою в багатьох країнах  ВООЗ та проектом  Міжнародні дії на благо здоров’я.

Необхідність дослідження була викликана все більш помітною тенденцією до зменшення доступності лікарських засобів для населенню, яка особливо відчутна в країнах з низьким та середнім рівнем прибутків., до яких належить і Україна.

Збірка матеріалів “Журналістське розслідування. Як писати про громадське здоров’я”

АУП і  ВІГЗ  під час підготовки посібника  виходили з того., що на їх думку, в сучасній Україні, за винятком роботи ЗМІ, не існує жодного реального механізму поширення достовірної інформації щодо реального стану та практик, властивих для української медицини. Реальна інформація в даному випадку – це така інформація, яка служить підставою для прийняття індивідуальних та колективних рішень щодо згоди на те чи інше лікування, інвестиції в сектор охорони здоров’я, тощо.Таким чином, журналістські розслідування є чи не єдиним способом компенсації дефіциту достовірної інформації про діяльність галузі охорони здоров’я в Україні:

Учасники:

 Юхані Гроссманн, Директор проекту “Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні “Гідна Україна”

Валерій Іванов, Президент Академії Української преси

Вікторія Тимошевська, Директор програми “Ініціативи у галузі охорони здоров’я”  Міжнародного фонду “Відродження”

Денис Полтавець, експерт Відкритого Інституту Громадського здоров’я

                                                ПРОГРАМА

1.      Презентація посібника  “Журналістське розслідування. Як писати про громадське здоров’я”. Видання: АУП та ВІГЗ

2.      Доступність лікарських засобів в Україні:результати незалежного моніторингу

Доповідач: Денис Полтавець, експерт Відкритого Інституту Громадського здоров’я

 

Контактна особа: Оксана Волошенюк, Директор АУП

Тел:(044) 440-95-35, 80675049802

Електронна пошта: oksana@aup.com.ua

www.aup.com.ua

Дослідження “Доступність лікарських засобів в Україні” здійснено за підтримки програми “Ініціативи у галузі охорони здоров’я” “Міжнародного фонду “Відродження”

Видання посібника “Журналістське розслідування. Як писати про громадське здоров’я”. стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку USAID), Корпорацію “Виклики Тисячоліття” (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешенел (MSI).

 

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: