Громадське обговорення проекту конкурсу щодо доступу до діагностики і лікування гепатиту С в Україні

Міжнародний фонд «Відродження» запрошує взяти участь в обговоренні проекту конкурсу «Інформування, мобілізація та відстоювання доступу до діагностики і лікування гепатиту С в Україні», який невдовзі планує оголосити програма «Громадське здоров’я». Останній день для висловлювання пропозицій - 7 липня 2010 року.

Чекаємо на ваші пропозиції та зауваження до 7 липня 2010 року.

Вони будуть розглянуті при затвердженні остаточних умов конкурсу до його офіційного оголошення.

 

Конкурс «Інформування, мобілізація та відстоювання доступу до діагностики і лікування гепатиту С в Україні»

19 та 20 травня 2010 року були проведені два заходи, які були присвячені гострій проблемі відповіді на поширення епідемії гепатиту С в Україні.

Цей конкурс на міні гранти є продовженням підтримки Міжнародного фонду «Відродження» громадських ініціатив протидії епідемії гепатиту С та має на меті підтримати діяльність, яка була визначена пріоритетною в роботі щодо гепатиту С під час вищезгаданих заходів.

Мета конкурсу – підтримка громадських організацій з метою проведення інформаційно-просвітницьких заходів, які спрямовані на мобілізацію та адвокацію доступу до лікування гепатиту С в Україні.

Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні фонди, самоорганізації, які працюють в сфері ВІЛ/СНІД та гепатиту С в Україні.

Пріоритети для підтримки в рамках конкурсу:

Підсилення поінформованості та спроможності НУО та активістів, створення мережі організацій та гуртування спільнот навколо проблеми гепатиту С:

 • створення та цільове розповсюдження інформаційно-просвітницьких матеріалів стосовно діагностики, лікування та профілактики гепатиту С, які базуються на достовірній та об’єктивній інформації з особливою увагою на групах ризику;
 • проведення семінарів з адвокації, тренінгів, круглих столів, та інших заходів стосовно гепатиту С для представників вразливих груп, спільнот активістів та осіб, які представляють їхні інтереси;
 • формування та координація національної мережі неурядових організацій, які працюють в сфері гепатиту С, визначення спільної позиції задля адвокації з представниками інших НУО та активістів, наприклад НУО, які працюють в сфері зменшення шкоди.

Адвокація та розвиток діалогу задля вироблення політики та посилення національної та регіональної відповіді на епідемію гепатиту С та розширення доступу до лікування:

 • ініціювання відкритого діалогу представників громадськості та активістів з представниками виконавчої влади та медичною спільнотою з метою посилення відповіді на зростаючу епідемію гепатиту С в Україні та необхідність запровадження Національної програми щодо гепатиту С та виділення відповідного бюджету;
 • мотивування та підтримка прихильності регіональних та національних стратегій для розширення доступу до діагностики та лікування гепатиту С, включаючи перемови щодо цін на лікарські препарати для лікування гепатиту С;
 • цільове використання засобів масової інформації, цифрових/новітніх медіа задля підвищення обізнаності, стимулювання діалогу та мобілізації з метою подальшої адвокації покращення доступу до діагностики, лікування та профілактики гепатиту С в Україні.

Увага!

Особливу увагу буде приділено заявкам, які міститимуть у собі інтеграцію діяльності щодо гепатиту С в рамках вже існуючих тренінгових, адвокаційних та інших програм/заходів, яку реалізують організації, що працюють у сфері ВІЛ/СНІДу, зменшення шкоди та інші.

Критерії оцінки проектних пропозицій:

 • відповідність меті та пріоритетам конкурсу;
 • комплексність проекту, його спрямованість на вирішення низки взаємопов‘язаних проблем з чіткими очікуваними результатами;
 • чітка визначеність та реалістичність досягнення запланованих цілей проекту, наявність чіткого плану його реалізації;
 • спрямованість проекту на підвищення доступу до ефективного, якісного та доступного за ціною лікування гепатиту С для пацієнтів;
 • відповідність бюджету поставленим завданням та діяльності за проектом.

 

Зверніть увагу, що Програма не підтримуватиме проекти, спрямовані на закупівлю медичного обладнання та медикаментів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: