Громадське обговорення проектів конкурсів щодо підтримки громадських ініціатив у сфері паліативної допомоги в Україні

Міжнародний фонд «Відродження» запрошує взяти участь в обговоренні проектів конкурсів «Підтримка та розвиток громадських організацій, які працюють у сфері паліативної допомоги в Україні» та «Підтримка ініціатив громадських організацій до Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги «Поділяючи турботу» - “Sharing the Care”».

Міжнародний фонд «Відродження» запрошує взяти участь в обговоренні проектів конкурсів «Підтримка та розвиток громадських організацій, які працюють у сфері паліативної допомоги в Україні» та «Підтримка ініціатив громадських організацій до Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги «Поділяючи турботу» – “Sharing the Care”», які невдовзі планує оголосити програма «Громадське здоров’я».

Чекаємо на ваші пропозиції та зауваження до 7 липня 2010 року. Вони будуть розглянуті при затвердженні остаточних умов конкурсу до його офіційного оголошення.

 

Конкурс «Підтримка та розвиток громадських організацій, які працюють у сфері паліативної допомоги в Україні»

Хоспіс – це заклад медичного типу, в якому пацієнти з обмеженим прогнозом життя отримують необхідний догляд, зняття больових симптомів, психологічну та духовну підтримку, можливість якнайдовше зберігати соціальну активність.

Паліативна допомога – підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюванням та їх сімей шляхом запобігання та полегшення страждань хворої людини.

Мета конкурсу– підтримка громадських організацій зі створення регіональних навчально-методичних центрів паліативної допомоги.

Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні фонди, самоорганізації, які працюють в сфері паліативної допомоги в Україні, зокрема задля:

 • підвищення якості надання паліативної допомоги в хоспісах та паліативних відділеннях;
 • сприяння та розвитку надання паліативної допомоги на дому;
 • підвищення рівня знань та практичних навичок медичного персоналу щодо паліативної допомоги;
 • підвищення рівня знань представників місцевої влади щодо паліативної допомоги;
 • підвищення рівня залучення громадськості до волонтерської діяльності в сфері паліативної допомоги.

Пріоритети конкурсу:

 • створення регіональних навчально-методичних центрів паліативної допомоги на базі існуючих хоспісів та паліативних відділень із залученням до співпраці локальних медичних університетів та медичних коледжів;
 • створення на базі існуючих хоспісів, паліативних відділень, інших спеціалізованих медичних установ, мультидисциплінарної консультаційної команди та умов практичного навчання лікарів, медичних сестер в рамках роботи команди;
 • створення виїзних мультидисциплінарних консультаційних бригад на базі хоспісів або інших спеціалізованих медичних установ для обслуговування паліативних пацієнтів, які перебувають вдома, за умов забезпечення таких бригад зі сторони медичного закладу необхідними ліками, зокрема опіоїдними анальгетиками, для надання адекватного знеболення паліативним пацієнтам та за умов створення можливості практичного навчання лікарів, медичних сестер в рамках роботи такої команди.

Критерії оцінки проектних пропозицій:

 • відповідність меті та пріоритетам конкурсу;
 • комплексність проекту, його спрямованість на вирішення низки взаємопов‘язаних проблем з чіткими очікуваними результатами;
 • чітка визначеність та реалістичність досягнення запланованих цілей проекту, наявність чіткого плану його реалізації;
 • спрямованість проекту на доступність знеболення для пацієнтів;
 • відповідність бюджету поставленим завданням та діяльності за проектом.

 

Конкурс малих грантів «Підтримка ініціатив громадських організацій до Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги “Поділяючи турботу” – “Sharing the Care”»

 

Мета – підтримка ініціатив громадських організацій до Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги.

Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні фонди, самоорганізації, які працюють в сфері паліативної допомоги в Україні.

Пріоритети конкурсу:

Організація та проведення заходів та акцій в рамках міжнародної кампанії Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги http://www.worldday.org/news/theme-2010/ ;

Активності, що можуть бути підтримані в рамках малого гранту:

 • залучення місцевих громад до участі у заходах та акціях, що будуть носити просвітницький характер та матимуть на меті активізацію громади щодо вирішення питання забезпечення високої якості життя паліативних пацієнтів;
 • залучення місцевих та всеукраїнських засобів масової інформації до висвітлення питання організації та надання паліативної допомоги в Україні, зокрема забезпечення адекватного знеболення паліативних пацієнтів.

 

Критерії оцінки проектних пропозицій:

 • відповідність меті та пріоритетам конкурсу;
 • комплексність проекту, його спрямованість на вирішення низки взаємопов‘язаних проблем з чіткими очікуваними результатами;
 • чітка визначеність та реалістичність досягнення запланованих цілей проекту, наявність чіткого плану його реалізації;
 • відповідність бюджету поставленим завданням та діяльності за проектом;
 • чітка визначеність та реалістичність стратегії поширення інформації щодо організації та проведення заходів.

 

Зверніть увагу, що Програма не підтримуватиме проекти, спрямовані на закупівлю медичного обладнання та медикаментів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: