Громадська рада з питань європейської та євроатлантичної інтеграції при Івано-Франківській ОДА затвердила результати базового моніторингу діяльності місцевої влади щодо виконання Плану дій Україна-ЄС.

01 лютого 2007 року  Громадська рада з питань європейської та євроатлантичної інтеграції при Івано-Франківській ОДА на своєму засіданні розглянула результати базового моніторингу дій місцевої влади щодо виконання Плану дій Україна-ЄС.

01 лютого 2007 року Громадська рада з питань європейської та євроатлантичної інтеграції при Івано-Франківській ОДА на своєму засіданні розглянула результати базового моніторингу дій місцевої влади щодо виконання Плану дій Україна-ЄС. Моніторинг був проведений у грудні минулого року спеціально створеним для цього моніторинговим комітетом відповідно до методології, схваленої Громадською радою. В ході дослідження здійснено моніторинг офіційних документів та діяльності місцевої влади за 2006 р., проведено опитування державних службовців, посадовців місцевого самоврядування, представників неурядових організацій та місцевих ЗМІ. Результати дослідження оформлені в офіційний звіт та будуть розміщені на веб-сторінці Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

За результатами дослідження сформовано висновки та рекомендації для місцевої влади. Зокрема, рекомендовано активніше працювати над тим, щоб інформація про діяльність місцевої влади у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції доходила до широкої громадськості, а це передбачає налагодження тіснішої співпраці між органами влади та ЗМІ. Також рекомендовано більше використовувати потенціал громадських організацій, фондів, творчих спілок, об’єднань роботодавців для досягнення завдань з інтеграції України до європейської спільноти.

Згідно з висновками, за результатами дослідження повинні бути визначені чіткі критерії виконання програм з європейської та євроатлантичної інтеграції, причому такими критеріями мають бути не формальні показники , а суттєві зрушення – зміна громадської думки, підвищення обізнаності, зміна позиції та поведінки державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, представників громадськості, бізнесу, громадських інституцій та ЗМІ.

У майбутньому планується запровадити постійний моніторинг діяльності місцевої влади у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

Громадською радою також було погоджено макет першого випуску інформаційного бюлетеню “Івано-Франківщина на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції”, видання та розповсюдження якого планується у лютому.

 Громадська рада з питань європейської та євроатлантичної інтеграції є дорадчим органом, утвореним при Івано-Франківській обласній державній адміністрації в рамках проекту “Європейська та євроатлантична інтеграція – громадський моніторинг за діями влади”, що фінансується з коштів гранту Міжнародного фонду “Відродження”. Проект виконується громадською організацією “Агентство з розвитку приватної ініціативи” (м.Івано-Франківськ, вул..Дністровська 26, initiative@sbedif.if.ua ).

Олена Романова, координатор програми “Європейська програма”
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: romanova@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, Бехтерівський пров. 13а, к.5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: