Громадська оцінка та обговорення програмних пріоритетів Міжнародного фонду “Відродження” на 2010 рік

МФВ пропонує представникам громадських організацій та всім бажаючим взяти участь у процесі оцінки та обговорення програмних пріоритетів діяльності Фонду на 2010 рік шляхом опитування та висловлення своїх критичних рекомендації та пропозицій.

Фонд “Відродження” як найбільш потужна фундація, що сприяє діяльності неурядових організацій в Україні, має за мету стати інституцією, яка б максимально враховувала потреби та інтереси громадських організацій, їх мереж та рухів, — перспективи їх подальшого розвитку. Наш ідеал – у напрямку якого ми прямуємо – це стати суспільною інституцією, завдяки якій саме неурядові організації, весь громадський сектор могли б брати участь у визначенні пріоритетів власного розвитку та, у кінцевому рахунку, максимально впливати на ефективний розподіл коштів для їх практичного здійснення у вигляді проектів.

 Запропоноване обговорення програмних пріоритетів – лише перший крок на цьому шляху.

Відкритість донорської, благодійної діяльності фонду є важливою умовою такого стану речей, коли кошти, надані МФВ Інститутом Відкритого Суспільства та його засновником Джорджем Соросом для потреб розвитку відкритого, демократичного суспільства, розподіляються самими представниками громадянського суспільства. Вже зараз це відбувається шляхом залучення незалежних експертів у Програмні ради та Правління МФВ для визначення проектів-переможців та надання грантів.

Крім відповідальності за ефективність грантових рішень саме вони – представники громадськості – формулюють програмні напрями діяльності Фонду, приймають рішення про оголошення відповідних конкурсів (тендерів), а також контролюють проведення оцінки та моніторингу діяльності програм МФВ.

Щороку МФВ проводить фокус-групи, регіональні зустрічі, опитування, обговорення з експертами, а також моніторинг виконання програмних стратегій з метою максимального залучення громадськості до визначення пріоритетних напрямків діяльності фонду. 

Розвиток стратегічної комунікації Фонду з громадянським суспільством країни.

У 2009 році Фонд поставив для себе нову мету – стати більш відкритим фондом, що тісніше взаємодіятиме з громадськими організаціями України. Для цього нами будується система більш ефективного Інтернет-зв’язку, яка спрямована на широке залучення представників та організацій громадянського суспільства до визначення загальних програмних пріоритетів,  до публічного обговорення тих конкурсів (тендерів), які ще планується оголошувати, до поточної он-лайн оцінки результатів підтриманих проектів, результатів моніторингу тощо.

Саме безпосередня участь НУО у стратегічному плануванні, а далі – у конкурсах, тендерах, Фонду і забезпечує здійснення місії МФВ –  сприяння становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні.

Сьогодні експерти Фонду визначають пріоритетними такі ініціативи, що сприяють посиленню впливу громадянського суспільства та його контролю за владою, громадському моніторингу доходів в енергетичному секторі України, підтримці запровадження електронних форм спілкування між урядовими інституціями та представниками третього сектору, системі громадського правозахисту й утвердженню принципу верховенства права в Україні, проведенню судової та пенітенціарної реформ, розвиткові європейської інтеграції, громадської активності національних меншин й толерантності у міжнаціональних взаєминах, реформам у сферах освіти, охорони здоров’я, виданню перекладів творів світової класичної та передової суспільної думки, розвитку української видавничої справи та, не менш значущі, інші.

Ми чекаємо на ваші критичні рекомендації та пропозиції, які допоможуть експертам та адміністрації МФВ зробити стратегічні пріоритети, які плануються зараз, більш відповідними потребам та баченню самих громадських організацій.


Як можна взяти участь в обговоренні?

Будь-ласка, заповніть анкету на сайті (http://sp.irf.kiev.ua), або завантажте анкету і надішліть на адресу vox.populi@irf.kiev.ua.

На сайті ви також маєте можливість ознайомитися з результатами моніторингу та оцінки діяльності програм, стислим звітом за 2008 рік, а також отримати інформацію про наміри МФВ започаткувати нову Надзвичайну гуманітарну програму.

Результати громадського обговорення будуть оприлюднюватися у міру надходження ваших рекомендацій на веб-сторінці МФВ (https://www.irf.ua).

Просимо надсилати ваші коментарі, поради та пропозиції не пізніше 25 липня 2009р.
Дякуємо за співпрацю!

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: