Грант: № 52941

Позасудові страти комбатантів в зоні конфлікту

ОПИС ГРАНТА:

Позасудові страти та умисні вбивства цивільних на Донбасі не розслідуються, а жертви катувань, що проживають на території, підконтрольній озброєним групам, не повідомляють про такі факти через прямі погрози. Україна та Росія знаходяться не лише у стані збройного конфлікту але, насамперед, у стані інформаційної війни. Тому пошук правди як значна частина концепції правосуддя перехідного періоду і тому документування порушень прав людини під час конфлікту є одними із пріоритетних завдань держави та правозахисників.  
Центр Документування УГСПЛ систематично веде роботу щодо збору та аналізу свідчень, серед яких фіксуються згадки про позасудові страти військовополонених та вбивства поранених після бою. Вони свідчать про те, що безкарність за серйозні порушення і зловживання міжнародним правом у зоні конфлікту залишається поширеною. Цьому сприяє і низька обізнаність щодо захисту прав та платоспроможність родичів загиблих, а також невеликі державні компенсації, що не дозволяє їм отримати доступ до правди та вимагати покарання злочинців. З іншого боку недосконалість трактування ККУ МГП і труднощі, які виникають під час процесу надання доказів вини злочинців, створюють умови для продовження практику воєнних злочинів у Чечні, Придністров’ї, Грузії…
Проект має на меті шляхом відтворення історичної правди щодо практики позасудових страт комбатантів протидіяти порушенням міжнародного гуманітарного права в зоні конфлікту.
Для цього планується налагодження обміну інформацією з органами влади та партнерськими НУО; формування доказової бази для розгляду судовими інстанціями випадків позасудових страт як незаконної практики в ході конфлікту; юридичний супровід стратегічних справ жертв конфлікту з одночасною розробкою інформаційно-адвокаційної стратегії спільно з партнерськими НУО; виведення теми позасудових страт у публічний простір.

Програма:

Права людини та правосуддя

Бюджет гранту (грн.):

699 990

Регіон:

м. Київ

Грантоотримувач:

Громадська спілка "Українська Гельсінська спілка з прав людини"

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: