Говорити про майбутнє культури на рівних: в рамках Конгресу культури пройшла спеціальна подія Фонду

У Львові в рамках Конгресу Культури “Ukraine Unmuted” пройшла спеціальна подія, організована Міжнародним фондом “Відродження” у співпраці з Реанімаційним Пакетом Реформ та Школою політичної аналітики. Учасниками заходу були громадські експерти і представників влади, які зібралися для конструктивного діалогу на тему “Реформи і відновлення гуманітарної сфери України: інституції культури та національної памʼяті”.

В основі діалогу — документ політик «Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера», у якому представлено бачення реформування та відновлення України у соціально-гуманітарній сфері. Документ створений Коаліцією «Реанімаційний пакет реформ» разом зі Школою політичної аналітики та 50 незалежними громадськими експертами. Документ можна почитати за посиланням.

До обговорення приєднались: Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту; Євген Бистрицький, відповідальний редактор «Бачення 2030»; Оксана Заболотна, аналітикиня Центру спільних дій; Роман Кабачій, публіцист, історик, старший науковий співробітник Національного музею історії України у Другій світовій війні; Ростислав Карандєєв, в. о. Міністра культури та інформаційної політики; Микола Княжицький, народний депутат, член парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики; Юрій Микитюк, керівник регіональних програм, старший менеджер адвокації Коаліції  Реанімаційний Пакет Реформ; Олеся Островська-Люта, директорка ДП НКММК “Мистецький Арсенал”; в.о.Голови Українського інституту національної памʼяті, к.і.н. Володимир Тиліщак.

Одним з результатів обговорення стала обіцянка в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва, що МКІП розширить співпрацю з громадськістю та залучатиме суспільство до ухвалення рішень на всіх рівнях, для цього найближчим часом створять відповідну структуру.

«Завжди реформи йшли від суспільства. Держава ж має вчасно відчути запит громадськості та якомога швидше реагувати на нього через доступні інструменти. Держава необхідна там, де потрібне встановлення чітких, якісних і зручних для всіх правил у конкурентному середовищі та для справедливого розподілу державного ресурсу. Творче середовище також є конкурентним. Сьогодні ми маємо посилити діалог з громадськістю. Кожен має право бути почутим. Вже зараз ми розпочнемо процес створення громадського утворення при міністерстві та будемо залучати суспільство якомога більше до прийняття рішень на всіх рівнях», – зазначив Карандєєв.

Своє бачення важливості події відзначила Радослава Кабачій, менеджерка культурних проєктів Міжнародного фонду “Відродження”. “В цьому важливому й досить складному діалозі, певно, найважливішою була теза, що позиції можуть бути різними, навіть діаметрально протилежними, але надважливо ці позиції проговорювати. І проговорювати на рівних. – Зазначила Радослава Кабачій. – Саме це ми, у Міжнародному фонді “Відродження” і робимо – створюємо можливості для діалогу на рівних представників влади, громадянського суспільства, експертів з конкретних тематик, всіх зацікавлених сторін“.

Про політику національної пам’яті розповіла керівниця програм Центру досліджень визвольного руху та Голова правління ГО “ДемФорум” Ярина Ясиневич. Вона впевнена: «У постколоніальному та постгеноцидному суспільстві, яке живе у війні, у політику національної памʼяті мають бути виразно інтегровані правозахисні засади. Ідеться про творення суспільного імунітету щодо порушень прав людини, формування готовності відстоювати як незалежність країни так і свободи громадян».

Конгрес Культури UKRAINE! UNMUTED організовують Інститут стратегії культури та ГО «Вірменська – тридцять п’ять» за підтримки Львівської міської ради, ЗМІН Фундація, Українського культурного фонду, Львівської політехніки та Міжнародного фонду “Відродження”.

Фото: Віталій Грабар

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: