Городяни, які змогли: інсталяція у Дружківці

З 9 по 11 вересня на головних площах трьох міст: Слов’янська, Дружківки, Краматорська – проходила арт-інсталяція «Городяни, які змогли».

«Ми знаємо національних героїв, але ми не знаємо героїв з сусіднього будинку, які внесли вагомий вклад у розвиток свого міста», – зазначає Сергій Пронкін, голова громадської організації «Нова Дружківка».

З 9 по 11 вересня на головних  площах  трьох міст:  Слов’янська, Дружківки, Краматорська – проходила арт-інсталяція «Городяни, які змогли». Експозиція відкривала проект «Об’єднуємося заради спільного», який реалізується громадською організацією «Нова Дружківка» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Головною задачею інсталяції було познайомити містян з видатними, але маловідомими людьми, котрі досягли певних успіхів у різних сферах, своєю діяльністю формували позитивний імідж міст, та на честь яких названі вулиці після імплементації законів про декомунізацію.

Несподівана форма, що використовувалась під час інсталяції, – чорні арт-куби –  була зумовлена в першу чергу бажанням зацікавити потенційного відвідувача. І це дійсно дало свої плоди. Не властиві елементи вуличного декору, які з’являлися на площах, наче магніт притягували відвідувачів. Кожен елемент інсталяції висвітлював життя однієї людини. Біографічна довідка подавалась максимально зручно разом із фотографічним матеріалом, значна частина якого була зібрана спеціально для інсталяції. Імплементуючи ідею толерантності, інформація була реалізована трьома мовами: українською, російською та англійською (за що окремо були вдячні представники міжнародних місій, котрі також мали змогу ознайомитись зі змістом)..

Незважаючи на те, що три міста є частиною агломерації, жителі по-різному відреагували на експозицію. Якщо у Слов’янську серед відвідувачів переважало старше покоління, то в Дружківці і Краматорську – молодь. Також по-різному проходив процес залучення в інформаційне поле інсталяції. У Краматорську відсоток цілеспрямованого відвідування експозиції і часу проведеного за читанням інформації був вище, ніж в Дружківці і Слов’янську. Всього ж за три дні арт-інсталяцію відвідало близько 6 тисяч містян.

Керівник проекту Сергій Пронькін відзначив, що форма має на меті лише зацікавити відвідувача, а головним компонентом є зміст. «Кожен елемент інсталяції висвітлює життя однієї людини. Ми вирішили відкрити для громади тих людей, про кого мало відомо, але котрі своїм життям, своїми талантами, ідеями та ініціативами зробили певний внесок у розвиток міста, підіймали його імідж на локальному, обласному та національному рівнях. Здебільшого це досить маловідомі люди», – розповів Сергій.

«Перш за все це важливо для нас, старшого покоління, щоб згадати про тих, хто своєю працею чи якимись видатними діями вніс вклад у розвиток міста. А для молоді ця виставка стане прикладом любові до рідного міста і мотивацією до творення. До того ж, необхідно доносити їм подібну інформацію нестандартним способом – саме так, як сьогодні і вдалось зробити», – поділився своїми враженнями Олександр, відвідувач арт-інсталяції у Дружківці.

«Інформацію не завжди знайдеш про таких людей. Тому важливо, що є такі проекти. І добре, що є біографії англійською мовою, тому що школярі зараз долучаються до європейської культури, більш ретельно вивчають іноземні мови в школі, – зазначила Ольга Анатоліївна, жителька Краматорська. – Знала тільки про Бикова, а от всі інші герої для мене стали відкриттям. Пройшла декомунізація, і тепер я більше знаю про людей, чиїми іменами названі вулиці в моєму рідному місті».

«Подібні заходи, на мою думку, є край важливими, – ділиться своє думкою Наталія, мешканка Дружківки. – Знаючи, ким були твої пращури, можна зрозуміти, ким ти є насправді. Наше минуле – це історія, завдяки якій ми можемо дізнатись, як наше місто стало таким, яким воно є зараз. Ця інсталяція є гарним способом привернути увагу громади. А люди, про яких йдеться, гідні бути взірцем для сучасної молоді».

ісля триденного марафону організатори завітали до загальноосвітньої школи №7 міста Дружківки, щоб подарувати інформаційні постери з дружківчанами, які змогли, директору Олександру Рябченку. Він пообіцяв зробити в школі стаціонарні стенди, щоб перед очима учнів завжди були історії людей, які змогли змінити життя міста на краще. Хтозна, можливо через певний проміжок часу саме хтось з цих учнів стане героєм вже нової експозиції.

В рамках проекту «Об’єднуємося заради спільного» також планується провести інтерактивне опитування з метою виявлення урбаністичного потенціалу міста та майстер-клас «Міські проекти як механізм об’єднання громади”. Інформація по результатах опитування буде використана для подальшого створення мапи міста.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: