Головне завдання євроінтеграції – дотримання прав людини

Українська Гельсінська спілка з прав людини 10 лютого в Харкові спільно з Харківською правозахисною групою провела черговий, уже другий тренінг з питань євроінтеграції для державних службовців, що працюють у відділах внутрішньої політики обласної та районних державних адміністрацій

Українська Гельсінська спілка з прав людини 10 лютого в Харкові спільно з Харківською правозахисною групою провела черговий, уже другий тренінг з питань євроінтеграції для державних службовців, що працюють у відділах внутрішньої політики обласної та районних державних адміністрацій.

Даний тренінг не є агітацією за вступ України до ЄС. Проте для усвідомленого вибору громадяни мають знати, що принесе українцям процес євроінтеграції і які саме зміни слід очікувати при в процесі цього, усі позитиви та негативи цього процесу. Тому даний тренінг покликаний інформувати осіб, що фактично є відповідальними за процес євроінтеграції на місцях.

Тренінг складався з трьох модулів.

Перший провів Директор програм УГСПЛ Володимир Яворський, котрий розповів про загальні питання інтеграції України до ЄС, реалізацію Плану дій Україна – ЄС та зробив загальний огляд проблем прав людини в Україні й міжнародних зобов’язань країни. Питання євроінтеграції України до ЄС, на жаль, не знаходить чіткого вираження в діях місцевої влади, що призводить до того, що більшість громадян навіть не володіють основними знаннями про ЄС, його інститути та основні цінності. Це призводить до маніпулювання цим питанням різними політичними силами. Саме на такого роду питаннях була зупинена увага в цьому модулі.

Другий модуль, що стосувався питань доступу до інформації в органах державної влади, провів Голова Правління УГСПЛ та співголова ХПГ Євген Захаров.

Третій модуль провів Члена Правління УГСПЛ та Інституту “Республіка” Володимир Чемерис. Він розповів про роль та завдання місцевих органів влади в забезпеченні свободи мирних зібрань. Зокрема, при цьому було проаналізовано Тимчасове положення Про реалізацію права на мирне зібрання, затверджене виконавчим комітетом Харківського міськвиконкому. Зокрема, було зазначено, що сам факт існування такого положення є порушенням Конституції, котра визначає, що дане питання може регулюватися виключно законами України. Також було звернуто увагу на інші недоліки цього положення та обговорена практика його виконання.

Наступний тренінг відбудеться в Чернігові 14 лютого.

Проект відбувається за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду “Відродження”.

Дмитро Шульга, координатор проектів програми “Європейська програма”
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: shulga@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а, к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: