Генплани міст Луганщини приховано від громадськості

У жодному з 37 міст обласного та районного значення Луганської області генеральні плани не є доступними для громадськості в повному обсязі

У жодному з 37 міст обласного та районного значення Луганської області генеральні плани не є доступними для громадськості в повному обсязі. Про це свідчать дані моніторингу, який здійснює Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Жодна міська рада не надала нам чіткого пояснення, чому порушується законодавство, а громадськість не може бути ознайомлено з генеральним планом власного населеного пункту. Посилаються то на гриф “ДСК”, то на інші владні структури”, – розповів юрист Центру Вадим Сабінін. “Найзмістовнішу відповідь ми отримали з Алчевська. Було роз’яснено як, де й коли можна отримати доступ до відкритої інформації з Генплану. Хоча відповідь усе одно була неповною, адже найважливіших даних нам надано так і не було”, – додав він.

У зв’язку з тим, що міські ради Луганщини порушили численні норми містобудівного й інформаційного законодавства, СЦГІ по кожному населеному пункту підготував звернення до прокуратури з вимогою зобов’язати місцевих посадовців розмістити генплани на офіційних веб-ресурсах міських рад і надати вільний доступ громадянам до містобудівної документації.

Генеральний план – це найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови й іншого використання території населеного пункту. Він описує як поточний стан розвитку міста, так і план на найближчі роки.

Згідно з законом “Про регулювання містобудівної діяльності”, генеральний план населеного пункту має бути розміщено на веб-сайті органу місцевого самоврядування та в місцевих періодичних друкованих ЗМІ, а також у загальнодоступному місці – у приміщенні такого органу, крім частини, що становить державну таємницю та належить до інформації з обмеженим доступом.

Детальніше про доступність генпланів

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: