Великобританія є четвертим найбільшим інвестором в Україні: аудит двосторонніх відносин

Ключовий висновок дослідження: попри складний процес виходу з Євросоюзу, Велика Британія готова й надалі підтримувати Україну на шляху реформ. Це дослідження є наступним у серії досліджень про двосторонні зовнішні відносини України.

3 липня у Києві відбулось публічне обговорення дослідження «Аудит зовнішньої політики Україна – Велика Британія», підготовленого Інститутом світової політики. Ключовий висновок цього аналізу: попри складний процес виходу з Євросоюзу, Велика Британія готова й надалі підтримувати Україну на шляху реформ. Це дослідження є наступним у серії досліджень про двосторонні зовнішні відносини України.

Міжнародний фонд «Відродження» вже тривалий час спрямовує свої зусилля на підтримку проектів, які сприяють формуванню публічної політики в Україні. А робота аналітичних центрів, зокрема проведення якісних досліджень, є основою для формування якісної публічної політики. Дослідження з серії «Аудит зовнішньої політики» покликані стати підґрунтям для подальших рішень у сфері зовнішньої політики України. Вже опубліковано 19 аналітичних матеріалів щодо двосторонніх зовнішніх відносин України, а також рекомендації до Стратегії зовнішньої політики України.

 

Згідно з дослідженням, співпраця України та Великобританії в економічній сфері має більший потенціал. Сьогодні за обсягами інвестицій в українську економіку Британія посідає четверте місце з 1,999 млрд. дол. або 5,3% від загального обсягу інвестицій. А британські інвестиції у розвиток економіки Польщі, для порівняння, втричі перевищують інвестиції в Україну.

За словами першого заступника директора Інституту світової політики, одного з авторів дослідження Сергія Солодкого, протягом останніх років зусилля Великобританії по відношенню до України були вкрай важливими, часом вирішальними, проте Лондон не завжди прагнув демонструвати це.

«Офіційний Київ має апелювати до задекларованого бажання офіційного Лондона і далі відігравати активну роль на Європейському континенті, попри вихід Великої Британії з ЄС. У Великій Британії ніколи не заперечували своєї, щонайменше, моральної відповідальності за підтримку України, зважаючи на будапештські забов’язання, однак не завжди вважають очікування і претензії Києва обґрунтованими. Лондон надає суттєву допомогу для реформування України. Слід чітко усвідомлювати, що очікування британської сторони щодо практичних результатів будуть лише зростати», — зауважив Сергій Солодкий.

Аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков повідомив, що протягом 2014-2016 років тільки у військовій сфері Велика Британія надала Україні матеріально-технічної допомоги на суму в 4,9 млн. доларів, увійшовши у п’ятірку її найбільших міжнародних донорів.

«Важливим елементом допомоги Великої Британії Україні стала програма тренувань Збройних сил України. Разом з тим, британський уряд чітко заявляв, що програма тренувань не означає прямого залучення Лондона у конфлікт України і Росії. Мета такої підтримки — зменшити жертви серед українських військовослужбовців. Минулого року було підписано меморандум щодо співробітництва у військовій сфері, тим самим співпраця набула сталого характеру», — зазначив Микола Бєлєсков.

Участь в обговоренні дослідження взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, народний депутат і співголова групи з міжпарламентських зв’язків із Великою Британією Світлана Заліщук, директор українського представництва Україно-Британського Сіті-Клубу Василь Мирошниченко, президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і повноважний посол України в Великій Британії Володомир Хандогій.

Дослідження проведено у рамках проекту «Ініціатива з розвитку аналітичних центрів України» за підтримки Посольства Швеції, Фонду розвитку аналітичних центрів (TTF) та Міжнародного фонду «Відродження».

Для додаткових коментарів щодо проектів Ініціативи з розвитку аналітичних центрів можна звернутися до її менеджерки Софії Голоти, надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: