Фонд «Відродження» готовий сприяти становленню департамента публічної політики у столичній адміністрації

Про це сказав у своєму виступі виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький на Першому форумі організацій громадянського суспільства м. Києва «Співпраця і розвиток», що відбувся у столиці 23 травня.

Про це сказав у своєму виступі виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький на Першому форумі організацій громадянського суспільства м. Києва «Співпраця і розвиток», що відбувся у столиці 23 травня.

Мер Києва Віталий Кличко наголосив, що влада міста відкрита до діалогу з громадою і для цього вже створено чимало публічних майданчиків, зокрема, і новий Форум є такою платформою. Але цей діалог повинен проходити в форматі конструктивної дискусії, а не «вуличної демократії».

Звертаючи увагу на слова мера, Євген Бистрицький підкреслив, що найкращий спосіб прийняття консолідованих рішень, у тому числі на рівні міста, – це публічна політика. «Участь громадськості у прийнятті рішень повинна набути системної публічності та замінити традиції командно-адміністративної системи, коли керівники «все вирішують за всіх». Необхідно зробити наступний крок у діалозі влади і громади та розвинути здатність спільно виробляти публічні політики: стратегії розвитку міста, плани її виконання, повсякденні рішення на користь киян. Тому Фонд готовий зробити наступний крок у підтримці проектів від мерії – сприяти створенню департаменту публічної політики в столичній адміністрації», – зазначив Євген Бистрицький.

Три роки тому Фонд підтримав запуск інноваційного проекту Kyiv Smart City, який робить столицю сучасною та зручною для її жителів. Фонд також сприяв запровадженню механізмів прямої демократії: бюджету участі, електронних петіцій. Як результат: на сьогодні 400 тисяч киян, тобто кожен 6-й мешканець столиці, зареєстрували свої ініціативи з розвитку міста он-лайн. І цей показник активности – абсолютний рекорд України, адже сумарно таку кількість е-петицій подано в усіх інших містах країни. Фонд також підтримав розробку нової редакції Статуту Києва, і ця «конституція» столиці має встановити нові прозорі правила управління містом та його розвитку.

У заході взяли участь представники 322 столичних громадських організацій, місцевої влади, бізнесу та донорських структур.

Для додаткових коментарів виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження” Євгена Бистрицького можна звернутись, надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: