Форум німецько-українського громадянського суспільства на тему міграції

28-29 лютого в Берліні проходить міжнародний форум “Київські діалоги” на тему “Міграція як європейський виклик (на прикладі України)”

28-29 лютого в Берліні проходить Восьмий форум німецько-українського громадянського суспільства “Київські діалоги” на тему “Міграція як європейський виклик (на прикладі України)”. Цього року захід підтримали Федеральний центр політичної освіти, Німецьке товариство Східної Європи, “Німецька хвиля”, Європейська академія Берліна, “Європейський обмін”, Фонд імені Гайнриха Бьоля, Комісія у справах мігрантів Української греко-католицької церкви, Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ, Акція солідарності німецьких католиків із людьми в Центральній і Східній Європі “Renovabis”, Фонд імені Роберта Боша та Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

Конференцію присвячено спектру тем міграції. Метою заходу є вироблення стратегій дій і рекомендацій щодо покращення європейської та української міграційної політики за участю представників громадянського суспільства, політиків і науковців з України й Німеччини.

Участь у заході візьмуть депутат Європарламенту Ребека Гармс, проф. Ярослав Грицак, др. Норберт Цирус та інші експерти.

Після розширення Європейського Союзу у східному напрямку Україна посіла друге місце після Росії серед густонаселених країн-сусідів ЄС і стала країною з найдовшим спільним кордоном із Європейським Союзом. Геополітична ситуація України, яку можна охарактеризувати через сусідство з Європейським Союзом з одного боку та сусідство з Росією – з іншого, зумовлює міграційні процеси в обох напрямках. Україна стала транзитною країною для мігрантів та залишається країною-ціллю та країною походження мігрантів. У цій ситуації українська міграційна політика перебуває ще на початку становлення. На думку експертів, в Україні недостатньо державних структур і структур громадянського суспільства, орієнтованих на надання допомоги й розвиток потенціалу мігрантів. Фахівці переконані, що в контексті актуальних вимог суспільства слід змінити візову та міграційну політику – як із боку Європейського Союзу, так і з боку України.

Пряму трансляцію заходу можна буде переглянути тут

Програма заходу

“Європейський обмін”
Олександра Бінерт
+49 176 481 338 62
bienert@european-exchange.org

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: