Форум Громадянського суспільства Східного партнерства закликає парафувати Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС

Форум громадянського суспільства Східного Партнерства закликає ЄС та Україну завершити переговори щодо Угоди про асоціацію

Форум громадянського суспільства Східного Партнерства закликає ЄС та Україну завершити переговори щодо Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Про це йдеться у заяві, спрямованій до Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра Миколи Азарова, Міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, Європейського Комісара з розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле та Міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського.

“Це посилить важелі впливу громадянського суспільства з донесення суспільству в Україні та потенційно в інших країнах Східного Партнерства, ключової інформації стосовно того, яким чином Угода могла б стати інструментом перетворень і реформ в Україні. Форум громадянського суспільства також рекомендує, щоб Угода була підписана й ратифікована ЄС та державами членами ЄС лише за умови досягнення подальшого прогресу у здійсненні демократичних реформ та утвердження принципу верховенства права в Україні”, – сказано у зверненні.

Форум громадянського суспільства також висловлює стурбованість “зростанням дефіциту демократії в Україні (кримінальним переслідуванням політичних лідерів і лідерів громадянського суспільства)”. Форум закликає Президента України й уряд поважати демократичні цінності “з метою створення умов для продовження інтеграції з Європейським Союзом”.

“З урахуванням того, що було досягнуто станом на сьогодні, а також важливості Угоди про асоціацію з Україною для успіху ініціативи Східного Партнерства загалом, ми закликаємо ЄС та Україну вжити всіх залежних від них заходів із метою парафування Угоди в найближчому майбутньому”, – підкреслюють ініціатори заяви.

Нагадаємо, раніше провідні українські експерти з європейської інтеграції та неурядові організації також закликали українську владу та Євросоюз парафувати Угоду.

Повний текст заяви (українською й англійською мовами) дивіться тут

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: