Фонд “Відродження” став партнером програми українського павільйону на 59-тій Венеційській бієнале

НА ФОТО: Photographs provided by the PinchukArtCentre © 2015. Photographed by Sergey Illin.

Щодва непарні роки до Венеції з’їжджаються митці, куратори, публічні інтелектуали та дослідники, аби взяти участь у Венеційській бієнале – одній з провідних виставок сучасного мистецтва. У квітні 2022 року пройде уже 59-та бієнале “Молоко мрій”, і на ній буде представлена нова програма українська павільйону, що народилась у відповідь на сучасну російську агресію. Партнерами програми стали Український інститут та Міжнародний фонд “Відродження”.

Міждисциплінарна програма Деколонізація мистецтва. За межами очевидного зосереджена на деколоніальному погляді на Україну та Східну Європу як реакції на російську агресію в Україні. Програма також пропонуватиме ширший погляд на культурне життя світу за поточних змін геополітичного та культурного середовища. 

“Цьогорічну програму українського павільйону було створено як екстрену відповідь ситуацію надзвичайного і безумовного насильства війни. Пропонується інклюзивна, чутлива, відкрита та проривна розмова – щоб донести, як наш рух і бачення також вписані в конструкти, які можуть народжувати ієрархії та несправедливість. Під час створення програми ми заохочуємо усі павільйони-учасники бієнале пропонувати їхню оптику, формати, спікерів і наративи.”

Програма є невід’ємною складовою виставкового проєкту українського павільйону під керівництвом Комісарки Катерини Чуєвої, заступниці міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції, та кураторів Лізавети Герман, Марії Ланко, Бориса Філоненка. Проєкт проводитиметься у співпраці з Українським інститутом, а також з митцями та кураторами інших національних павільйонів. 

Програма підійматиме наступні питання:

  • Як можна говорити про мистецтво в часи, коли в Європі розгортається жорстока та немислима війна? 
  • Чи сприймаємо ми мистецтво, як частину проблеми та частину її вирішення? 
  • Як агресія змінює нашу оптику? 
  • Як слід діяти мистецьким спільнотам, щоб розкрити кореневі причини дій, що мають на меті геноцид, у виконанні честолюбної “суперсили” світу? і т.ін.

Вступна дискусія з представленням програми відбудеться 22 квітня о 15:00.

Учасники: 

  • Борис Філоненко, співкуратор українського павільйону на 59-ій міжнародній виставці сучасного мистецтва – Венеційській бієнале, головний редактор Ist Publishing (Харків, Україна)
  • Алевтина Кахідзе, мисткиня. Митець на війні (Київ, Україна)
  • Сергій Плохій, історик, директор Українського дослідницького інституту при Гарвардському університеті (США)
  • Олеся Островська-Люта, генеральна директорка національного культурно-мистецького та музейного комплексу “Мистецький арсенал” (Київ, Україна)
  • Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту (Київ, Україна)

Дискусія пройде у Teatro Piccolo Arsenale.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: