Фонд “Відродження” на Х Форумі розвитку громадянського суспільства

30 грудня у Києві, на НСК “Олімпійський” пройде уже десятий Форум розвитку громадянського суспільства! Цьогорічна тема Форуму: “Незалежність – це ми”.

“Ми присвячуємо цю тему 30 річниці відновлення незалежності України. За роки незалежності багато громадських організацій виросли з невеликих ініціатив, які робили перші кроки в активізмі, – до потужних структур, що покращують життя українців, впливають на політику і економіку, адвокатують зміни та спільно з владою напрацьовують нове законодавство. Ми хочемо відзначити внесок громадянського суспільства у творення та розбудову держави. Саме люди творять зміни та надихають змінюватися інших, а разом — всю країну.”

Незмінні організатори Форуму – ІСАР Єднання.

Серед десятків громадських, благодійних та донорських організацій, представники яких візьмуть участь у Форумі, буде і Міжнародний фонд “Відродження”. Шукайте нас на локації “Сітіус”:

12:00 – 13:15 Інтерактивна дискусія “Організаційна (не-)залежність і стійкість у часи турбулентності”

Що стало найбільшим викликом для організацій громадянського суспільства за останні два роки? Завдяки чому організації вистояли і загартувались? Що є надійною опорою в часи турбулентності? Чи можна повторити успіх і вчитися на чужих помилках? За яких умов це спрацьовує? Звідки ми знаємо, що це працює і чи може це спрацювати для більшості організацій? Чи це працює тільки в умовах кризи, чи й у сприятливі часи? “Це” – ключові елементи стійкості організації: Команда, Спільноти, стратегічний розвиток та ресурси.

Модератор: Олександр Сушко, Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”

Спікери: Олександр Клюжев, старший аналітик Громадянської мережі ОПОРА; Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ, співзасновниця Відкритого Університету Майдану (ВУМ); Ілларіон Павлюк, керівник Платформи “Тепле місто”, письменник і медіаменеджер; Олександра Бакланова, членкиня Наглядової ради Благодійного фонду “Повернись живим”; Оксана Майдан, заступниця директора проекту USAID “Медійна програма в Україні”, Internews.

14:00 – 15:20 Інтерактивна дискусія “Складно, але можливо: як бізнес стає частиною громадянського суспільства”

У кризових ситуаціях, як то Революція Гідності та пандемія, бізнес та громадські організації досить легко знаходять спільну мову. Та чи дають ці кризи імпульси до системної співпраці громадських організацій та бізнесу? З одного боку, вже досить чітко окреслено зону відповідальності громадянського суспільства – альтернативні рішення та інновації, моніторинг дій влади. З іншого боку – як до цієї сфери причетний бізнес? Широко у суспільний дискурс увійшли поняття соціальної відповідальності, але чи може ця відповідальність обмежуватися лише підтримкою певних заходів? Як почуває себе бізнес у процесах пошуку інновацій та впливу держави – партнером чи донором для громадських організацій?

Модератор: Євген Глібовицький, експерт зі суспільних трансформацій, компанія pro.mova

Спікери: Віктор Гальчинський, керівник прес-служби “Кредобанку”, економіст, підтримує громадські ініціативи у Львові; Роман Зінченко, співзасновник Greencubator; Тарас Вервега, співзасновник найбільшої в Україні сервісної IT-компаній SoftServe; Оксана Новікова, засновниця “Кримська Перепічка”, подруга оркестру “INSO.Lviv”, благодійниця УКУ.

15:35 – 16:55(Не)обмежений вплив, обґрунтовані зміни або на що здатна сила доброго аргументу” – панельна дискусія про те, навіщо організаціям аналітика і як зробити її переконливою і не нудною

Ця панельна дискусія про те, навіщо організаціям аналітика і як зробити її переконливою і не нудною, які є стандарти аналітики, як писати просто про складне, чому важливо робити дослідження перед початком “великих” проєктів. Дискусія буде цікава всім хто цікавиться аналітикою, від студентів та фахівців зі стажем.

Модераторка: Інна Підлуська, заступниця виконавчого директора МФ “Відродження”

Спікери: Роман Кульчинський, директор Texty.org.ua; Ілона Сологуб, директорка “Вокс Україна”; Вікторія Алієва, соціологиня, дослідниця; Іван Вербицький, директор аналітичного центру CEDOS.

Також виконавчий директор Фонду Олександр Сушко візьме участь панелі На здибанку до донора” (Локація: Хол Чемпіонів, 10:30-11:45) та розповість про програми, проєкти та гранти для організацій громадянського суспільства від Міжнародного фонду “Відродження”.

Слухати і дивитись Форум можна на майданчиках ISAR Ednannia

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: