Фонд ніколи не фінансував слідчих Майдану – коментар щодо дезінформації Андрія Портнова

В соціальних мережах поширюється завідомо-неправдива інформація про те, що Міжнародний Фонд «Відродження» здійснював виплати на користь слідчих та прокурорів, що розслідують злочини, вчинені під час масових протестів громадян на Майдані Незалежності. Першоджерелом інформації є Андрій Портнов – заступник голови Адміністрації Президента Януковича, якого називають автором так званих «законів 16 січня». Також інформацію активно поширюються на проросійських інтернет-сайтах, які, відповідно до методології аналітичного центру “Агенція журналістики даних” визначаються як «Сміттєві ЗМІ».

Будучи зацікавленої особою у певній інтерпретації трагічних подій, пан Портнов регулярно поширює конспірологічні теорії з метою дискредитації розслідування, що може дати належну правову оцінку дій причетних осіб.

МФВ спростовує поширену паном Портновим інформацію: ми ніколи в жодний спосіб не фінансували діяльність осіб, що здійснюють розслідування злочинів, вчинених під час історичних подій Революції Гідності. Ми підтримуємо всіх, хто прагне встановлення історичної правди та визначення юридичної відповідальності винних у загибелі людей під час масових протестів. Сподіваємося, що ДБР, ГПУ забезпечать ефективне розслідування злочинів, а суд – неупереджений розгляд справ. Це важливо не лише для родичів загиблих, а для всього українського суспільства.  

Натомість Міжнародний Фонд «Відродження» підтримував українські організації громадянського суспільства, що надавали допомогу потерпілим під час подій на Майдані (медичну, правову). Ми підтримали групу адвокатів, що представляють потерпілих – родичів загиблих на Майдані. Після визнання Верховною Радою України юрисдикції щодо цих злочинів Міжнародного кримінального суду, ми сприяли комунікації представників потерпілих із офісом прокурора МКС. За нашого сприяння експертна організація у США на основі доступних відеоматеріалів зробила 3D реконструкцію окремих епізодів розстрілів учасників протестів. Наша діяльність була і залишається відкритою і публічною. Відповідні проекти відображені у річних звітах фонду, інформацію про усі проекти можна знайти також на сайті Фонду www.irf.ua . Щодо згаданих проектів проводилися прес-конференції та круглі столи, а у відкритому доступі є публікації в українських та міжнародних виданнях на цю тему.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: