Фінансування Луцької міськради нерівномірне: результати моніторингу

На прес-конференції в Луцьку представники ВОГО “Фонд місцевого розвитку” розповіли про початок проекту “Реалізація методики громадського моніторингу – основа прозорості державних закупівель”

20 липня на прес-конференції в Луцьку представники ВОГО “Фонд місцевого розвитку” розповіли про початок проекту “Реалізація методики громадського моніторингу – основа прозорості державних закупівель”. Участь у проекті беруть регіональні громадські організації Центру політичних студій та аналітики в Чернігівській, Запорізькій, Львівській, Дніпропетровській, Херсонській, Донецькій, Волинській областях і Києві (партнери проекту на Волині – ВОГО “Фонд місцевого розвитку” та ВОМГО “Асоціація молодих політологів і політиків”). Проект підтримуують програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, “Pact Inc.” і Фонд Східна Європа.

На Волині моніторинг здійснюють у Волинській обладміністрації, Луцькій і Володимир-Волинській міських радах, Любомльській, Ківерцівській, Турійській, Ковельській, Локачинській райадміністраціях. Перші надіслані запити стосувалися держзакупівель на потреби самих цих органів, а також програм оздоровлення дітей.

Організатори конференції наголосили, що громадяни як платники податків мають право знати, куди витрачають їхні гроші, а громадський моніторинг за потоками бюджетних коштів дозволить запобігти зловживанням і неефективному використанню бюджетних ресурсів. “Важливо проводити громадський моніторинг держзакупівель і тендерних процедур для посилення ролі громадськості та її впливу на формування прозорості політики”, – сказала менеджер зв’язків із громадськістю ВОГО “Фонд місцевого розвитку” Ольга Бузулук.

“Потрібно насамперед привернути увагу до цього питання, розворушити громадськість, щоб люди знали й хотіли знати, на що витрачають їхні гроші: так, як це відбувається в європейських країнах, зокрема у Скандинавії. А сприяти цьому може тільки наша з вами активність, допитливість і відповідно прозорість органів влади та рівень оприлюднюваності інформації”, – додала Мар’яна Конончук, юрист ВОГО “Фонд місцевого розвитку”.

За її словами, затримок з отриманням відповідей на запити у Волинській обладміністрації не було. У Волинській ОДА на оздоровлення дітей планують витратити 15 мільйонів 580 тисяч гривень, у Ківерцівській РДА – 806 тисяч 610 гривень, Ковельській РДА – 40 тисяч гривень, Локачинській РДА – 128 тисяч 520 гривень, Любомльській РДА – 326 тисяч гривень, Турійській РДА – 205 тисяч 600 гривень, Володимир-Волинській міській раді – 220 тисяч 172 гривні, Луцькій міській раді – 1 мільйон 696 тисяч гривень.

Мар’яна Конончук поінформувала, що утримання міської ради Луцька у 2012 році коштує 8 мільйонів 768 тисяч 585 гривень. Торік на це витратили 2 мільйони 545 тисяч гривень, у 2010 році – 10 мільйонів 173 тисячі 960 гривень.

Учасники заходу зазначили, що громадський контроль за державними закупівлями здійснюватимуть і надалі, а з узагальненими результатами моніторингу в усіх регіонах можна буде ознайомитися після 25 липня.

ВОГО “Фонд місцевого розвитку”
(0332) 24 64 32
fmr_lutsk@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: