Фахівці переймаються долею екологічних архівів в областях

За словами фахівців, доля архівів державних управлінь охорони навколишнього природного середовища в областях є невизначеною

Доля архівів державних управлінь охорони навколишнього природного середовища в областях є невизначеною. Такого висновку дійшли експерти МБО “Екологія – Право – Людина” (ЕПЛ) під час дослідження наслідків адміністративної реформи для довкілля України. Дослідження було здійснено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти нагадують, що на виконання постанови уряду “Про ліквідацію територіальних органів Міністерства охорони навколишнього природного середовища” 17 травня 2013 року в Україні припинили існування обласні управління Міністерства екології та природних ресурсів. Згідно з законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, в тому числі на місцевому рівні”, після ліквідації територіальних органів Мінприроди їхні повноваження має бути передано спеціально створеним підрозділам обладміністрацій. Відповідно до постанови Кабміну “Про збільшення граничної чисельності працівників обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій”, у вказаних адміністраціях збільшено граничну чисельність працівників для утворення структурних підрозділів екології та природних ресурсів.

“Проте жоден законодавчий акт не говорить, куди мають подітись архіви матеріалів щодо дозвільних документів, місць складування відходів, територій природно-заповідного фонду й інших напрямів роботи колишніх держуправлінь. Раніше ці матеріали хоч і були в окремих обласних держуправліннях, але перебували у структурі одного Міністерства. Тепер ці матеріли в найгіршому разі пропадуть чи будуть розпорошені в різних адміністраціях, а в найкращому – будуть передані в обласні архіви, якщо для цього знайдуться кошти. Для передання, приміром, архіву Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області у Львівський обласний державний архів коштів не знайшлося”, – розповідає виконавчий директор ЕПЛ Олена Кравченко.

“Сьогодні в Україні існує понад 7000 територій природно-заповідного фонду. Загалом їх площа становить біля 7% площі України. Всі матеріали щодо цих територій донедавна зберігалися в обласних управліннях Мінприроди. Цієї інформації немає в Інтернеті, бібліотеках і в будь-яких інших доступних пересічним українцям місцях”, – додає експерт Олексій Василюк.

ЕПЛ звернулася до Львівської обладміністрації з проханням прояснити ситуацію з долею таких архівів на Львівщині. Листом №33/0/11-14 від 20 січня 2014 року ОДА повідомила, що Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області не передало відповідної документації до державного архіву. Причиною цього є відсутність фінансування процесу ліквідації Держуправління.

Контакти:
МБО “Екологія – Право – Людина”
Олена Кравченко
okravchenko@epl.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: