Фахівці обговорять результати впровадження соціального замовлення в Україні

15 квітня о 15:00 в Одесі відбудеться прес-конференція “Соціальне замовлення як механізм співпраці влади та громадськості: підсумки й перспективи” за підсумками Всеукраїнської науково-практичної конференції “Соціальне замовлення в Україні: досвід 10 років впровадження”

15 квітня о 15:00 в Одесі, в прес-клубі Одеської регіональної організації НСЖУ (просп. Шевченка, 11), відбудеться прес-конференція “Соціальне замовлення як механізм співпраці влади та громадськості: підсумки й перспективи” за підсумками Всеукраїнської науково-практичної конференції “Соціальне замовлення в Україні: досвід 10 років впровадження”. Захід організовує Одеський суспільний інститут соціальних технологій за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У прес-конференції візьмуть участь:
– директор Одеського суспільного інституту соціальних технологій Андрій Крупник;
– заступник директора Одеського суспільного інституту соціальних технологій із наукової роботи, науковий керівник робочої групи міської конкурсної комісії з соціального замовлення Володимир Брудний;
– заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю Одеської обласної державної адміністрації Алла Орлова;
– голова Національної експертної комісії з питань суспільної моралі в Одеській, Херсонській і Миколаївській областях, депутат Одеської обласної ради Людмила Акімова.

Механізм соціального замовлення спрямований на вирішення пріоритетних проблем територіальної громади зусиллями громадських організацій і органів самоорганізації населення спільно з органами влади. Його реалізують через утілення соціальних проектів, відібраних на конкурсній основі, за рахунок бюджетних і інших коштів.

Пріоритетними проблемами, які вирішують за допомогою соціального замовлення, є соціальний захист інвалідів та їх соціально-психологічна реабілітація; боротьба з безпритульністю та дитячою безпритульністю, профілактика СНІДу, ВІЛ-інфекції і наркоманії; сприяння зайнятості та активному довголіттю людей похилого віку; соціальне обслуговування тяжкохворих; сприяння розвитку самоорганізації населення; вирішення соціальних проблем молоді.

Нещодавно в Одесі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Соціальне замовлення в Україні: досвід 10 років впровадження”. У ній узяли участь більше 50 науковців, представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських об’єднань із майже 20 міст і регіонів України, де діє або створюється механізм соціального замовлення.

Наразі соціальне замовлення та різні його модифікації впроваджено в Харкові, Києві, Хмельницькому, Миколаєві, Вознесенську (Миколаївська область), Чернігові, Чернівцях, Луцьку, Рівному, Алчевську (Луганська область), Кам’янці-Подільському (Хмельницька область), Кременчуці та Комсомольську (Полтавська область), Боярці (Київська область), Бердянську (Запорізька область), а також у Дніпропетровській та Донецькій областях. Триває запровадження соціального замовлення у Дніпропетровську, Запоріжжі, Луганську, Полтаві, Вінниці та в Одеській області.

Контакти: Одеський суспільний інститут соціальних технологій, Андрій Крупник, 066 754 06 12, krоupnik@tm.odessa.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: