На запрошення Президента й уряду вітчизняні та міжнародні експерти розроблять програму реформ для України

Мережа Фундацій Відкритого Суспільства та національний фонд мережі, Міжнародний фонд «Відродження», розпочали створення Національної ради реформ задля допомоги в реалізації всеосяжної програми реформ в Україні

Мережа Фундацій Відкритого Суспільства та національний фонд мережі, Міжнародний фонд «Відродження», розпочали створення Національної ради реформ задля допомоги в реалізації всеосяжної програми реформ в Україні.

Міжнародна практична конференція «Україна: стратегія реформ», що проходить у Києві 19-21 липня 2014 року, зібрала фахівців у сфері публічної політики, представників Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, міністрів економічного розвитку й торгівлі, регіонального розвитку, охорони здоров’я, представників аналітичних центрів, організацій громадянського суспільства та міжнародних донорів.

Учасники обговорили принципи, бачення та пріоритети реформ у низці секторів, зокрема належного врядування, включно з адміністративно-територіальною реформою, питаннями конституційної реформи, розвитком е-врядування, боротьби з корупцією, реформами у сферах правоохоронної діяльності, енергетики, інфраструктури, макроекономічного розвитку, фінансів, громадського здоров’я, освіти, гуманітарних питань.

Учасники заходу дійшли згоди щодо того, що процес реформ має бути посилено з урахуванням найкращих практик упровадження масштабних реформ та досвіду інших країн регіону. Колишні високопосадовці Грузії, Словаччина, Угорщини та Польщі представили свої знання щодо реалізації глибоких і сталих реформ.

Представники уряду й неурядові експерти обговорили можливості створення Національної ради реформ, яка мала б сприяти координації та посиленню ефективності процесу реформ. Фундації Відкритого Суспільства та Міжнародний фонд «Відродження» вже надали підтримку створенню Стратегічних Дорадчих Груп (Strategic Advisory Groups), метою яких є експертна підтримка реформ у низці міністерств. Співголовами Керівного комітету Стратегічних Дорадчих Груп є Олександр Сушко й Олександр Пивоварський.

У ході конференції заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків запросив представників громадянського суспільства, бізнесу, міжнародних донорів та політичних сил, що прагнуть реформ, долучитися до створення нової ради.

Міністр економіки України Павло Шеремета також підтримав ідею створення Національної ради реформ під егідою найвищого керівництва держави.

Міжнародні донори презентували свої плани щодо підтримки процесу реформ та надання технічної допомоги.

Детальнішу інформацію про конференцію та підтримку реформ в Україні з боку мережі Фундацій Відкритого Суспільства та Міжнародного фонду «Відродження» можна одержати, звернувшись до Міжнародного фонду «Відродження» (контактна особа – Станіслав Лячинський, liachinskiy@irf.ua, +380952768992).

Звіт про конференцію

Принципи програми реформ

Фото з конференції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: