Євросоюз закликають не відмовлятися від підписання угод із Україною

Учасники Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (ГЕР) прокоментували перспективи та наслідки підписання Угод про асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі України з ЄС

30 серпня учасники Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (ГЕР) прокоментували перспективи та наслідки підписання Угод про асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі України з ЄС. Проект “Створення платформи аналізу євроінтеграційної політики України в рамках діяльності Громадсько-експертної ради при УЧК” здійснює ГО “Центр UA” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти одностайно висловили думку, що внутрішня ситуація в Україні – монополізація влади, системна корупція, спотворення ролі парламенту та судової системи – не має вплинути на підписання таких стратегічних документів, як Угода про асоціацію або ЗВТ. Утім, за їхніми словами, послаблення демократичних перетворень у країні не має залишитися без уваги та реакції європейських партнерів. Вони вважають, що регуляторне зближення з ЄС може зобов’язати Україну привести власне законодавство у відповідність до європейського, внаслідок чого якість державного управління має покращитися, а рівень корупції – зменшитися.

“Сьогоднішня ситуація з забезпеченням демократичних прав і свобод в Україні не повинна безпосередньо вплинути на переговори, оскільки вийти на підписання угоди до кінця поточного року надзвичайно важливо. Проте це не означає, що ЄС повинен ігнорувати тривожні процеси згортання демократії в Україні”, – зазначили у спільному зверненні експерти.

На їхню думку, ЄС має дати чітку оцінку подіям в Україні, зокрема при розробці та включенні дієвих механізмів реагування в самому тексті Угоди про Асоціацію або через застосування принципу “more for more”.

Повні відповіді експертів можна почитати тут.

Контакти: Громадська експертна рада при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, Тата Пеклун, 067 622 71 12, tata.peklun@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: