Європейський стандарт енергозбереження “пасивна будівля”: вигідно за умов безвідсоткового кредитування

За словами експертів, будувати споруди за європейським стандартом енергозбереження “пасивна будівля” економічно вигідно за умови безвідсоткового кредитування

Будувати споруди за європейським стандартом енергозбереження “пасивна будівля” економічно вигідно за умови безвідсоткового кредитування. Про це 23 квітня в Києві заявили учасники круглого столу “Застосування стандарту пасивної будівлі в Україні”, який провела ВБО “Глобальна синергія” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Доцент Придніпровської державної академії будівництва й архітектури Євген Юрченко наголосив: “У життєвому циклі споруди на її планування й будівництво припадає 20% основних витрат, а 75% витрат – на експлуатацію, тобто утримання будівлі”. За його словами, якщо порівняти сукупні витрати на будівництво, експлуатацію та демонтаж “звичайної” та “пасивної” будівель, то за умов безвідсоткового кредитування “пасивна” будівля стає економічно вигідною.

Зі свого боку, голова ВБО “Глобальна синергія” Оксана Фірсова наголосила: “У школі, побудованій за стандартом “пасивна будівля”, можуть комфортно навчатися діти з алергічними захворюваннями, а це проблема кожної другої-третьої родини в Україні. Саме тому питання побудови й відновлення навчальних закладів за сучасними стандартами енергоефективності має бути вирішено на державному рівні”.

За підсумками засідання було вирішено, що для сприяння розвитку енергоефективного будівництва слід посилити співпрацю з науковими інституціями, відповідальними за розробку нормативів, і створити робочу групу для формування стандартної процедури реновації школи задля її наближення до стандарту пасивної будівлі.

У Європі існує така класифікація будівель залежно від їх рівня енергоспоживання (кВт·год/м2 рік):
а) “стара будівля” (будівлі, побудовані до 1970-х років) – 300;
б) “нова будівля” (з 1970-х до 2000 року) – до 150;
в) “будинок низького споживання енергії” (з 2002 року в Європі не дозволено нижчого стандарту) – до 60;
г) “будинок з умовно пасивним рівнем енергоспоживання (ультранизького споживання)” – до 30;
ґ) “пасивний будинок” – до 15;
д) “будинок нульової енергії” (будівля, що архітектурно має той же стандарт, що й пасивний будинок, але інженерно оснащена так, щоб споживати винятково енергію, яку сама й виробляє) – 0;
е) “будинок плюс енергії” (будівля, яка за допомогою встановленого інженерного устаткування – сонячних батарей, колекторів, теплових насосів, рекуператорів, ґрунтових теплообмінників тощо – виробляє більше енергії, ніж споживає).

Контакти:
ВБО “Глобальна синергія”
(044) 465 64 41
globalsynergyfoundation@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: