Європейський культурний фонд презентував грантові програми для українських НУО

15 лютого у Львові та 17 лютого в Одесі відбулася презентація грантових програм Європейського культурного фонду

15 лютого у Львові та 17 лютого в Одесі відбулася презентація грантових програм Європейського культурного фонду. Захід провів Донецький міський молодіжний центр мистецтв “ЕкоАрт” спільно з Європейським культурним фондом за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

У заході взяли участь майже 70 представників громадських організацій із декількох регіонів України. Вони отримали докладні рекомендації щодо грамотного подання заявок на отримання грантів від Європейського культурного фонду.

На зустрічі у Львові керівник Центру культурного менеджменту Ігор Савчак розповів про декілька проектів, які реалізує Центр спільно з Європейським культурним фондом. Один із них – Українська мережа культури. “Проект зі створення Української мережі культури спрямовано на налагодження комунікації та співробітництва між організаціями, які діють у сфері культури в Україні. Починаючи з 2010 року, мережа об’єднує незалежні організації й окремих осіб, які готові працювати разом над реалізацією спільних цілей і підтримувати одне одного в інституційному розвитку й розвитку суспільства. Ми впевнені, що своїми активними діями й новаторськими ідеями мережа зможе розширити простір дії культури, прискорити зміни в культурному середовищі, у яких культурна складова буде визначальною в духовному вимірі, а також в економічному й соціальному контексті”, – сказав Ігор Савчак.

Учасникам сесії було презентовано мультимедійну платформу “Україна”. “Платформа стане місцем зустрічі для проведення дискусій, перформансів і міжнародних зустрічей менеджерів культури. Мультимедійну платформу сконструйовано у вигляді карти України, а її кольорове підсвічування створює сприятливу атмосферу для довгих і творчих дискусій. Основна ідея, що лежить в основі цього проекту, – “нова просторова концепція відкриває новий простір для мислення”. Конструкція може використовуватися в різних конфігураціях залежно від окремих подій чи формату зустрічей”, – розповів Ігор Савчак.

Валентина Залевська, представниця формації “Wiz-Art”, розповіла про успішний досвід участі своєї організації в Європейській програмі культурного обміну “Тандем”, яку ініціював Європейський культурний фонд. “Метою нашого проекту був обмін досвідом і розвиток українського кіно. Ми спільно з французькою асоціацією “Cine Fac” (Париж) оголосили конкурс на надання можливості для українських режисерів і сценаристів отримати продюсерську підтримку їхніх фільмів. У грудні 2011 року спільне франко-українське журі конкурсу відібрало 10 потенційно цікавих робіт і провело 10 Skype-інтерв’ю з фіналістами конкурсу. За підсумками було обрано два найкращих сценарії (у категоріях “ігровий” та “анімаційний фільм”), які отримали фінансування та продюсерську підтримку. Для встановлення міжнародних зв’язків до знімального процесу відібраних фільмів буде залучено двоє французьких професіоналів, які поділяться своїм досвідом з українськими авторами”, – розповіла вона.

Оксана Дудко розповіла про переваги, якими можна скористатися, подавши заявку на грант на подорожі (програма “STEP Beyond”) на прикладі Міжнародного театрального фестивалю “Драбина”.

В Одесі незалежний експерт і менеджер культури Наталія Волченко ознайомила учасників із декількома європейськими програмами у сфері культури: Культурною програмою Східного Партнерства, програмою Європейського Союзу “Культура” та перспективною програмою “Творча Європа”, яка має прийти на заміну програмі “Культура”.

Олена Афанасьєва, виконавчий директор Херсонського міського центру молодіжних ініціатив “Тотем”, розповіла про поточний проект своєї організації “Новий подих культури: мистецтво оживляє спадщину” в рамках Культурної програми Східного Партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу. “Метою проекту є підтримка та поширення найкращих інноваційних культурних і творчих практик на основі традиційного культурного спадку – музеїв краєзнавства, історії, археології, етнографії, мистецтва всіх рівнів (районних, обласних, національних). Залучення громадських організацій, творчих спілок, формальних і неформальних творчих груп, окремих авторів і кураторів до співпраці з музеями допоможе вдихнути в них нове життя, залучити нову аудиторію, стати більш відкритими і привабливими для широкої публіки, розвинути партнерство між державними, недержавними й комерційними організаціями у сфері культури. Така співпраця є дуже продуктивною та взаємовигідною. І саме моделі взаємодії та партнерства між державними й недержавними організаціями у сфері культури буде підтримано в рамках нового масштабного проекту “Новий подих культури: мистецтво оживляє спадщину”, – повідомила Олена Афанасьєва.

Нагадаємо, що подібні інформаційні сесії вже проходили 8 лютого в Києві та 9 лютого в Донецьку для представників Центральної та Східної України.

Конкурс заявок на фінансування від Європейського культурного фонду триває до 2 травня.

Як подати заяку до Європейського культурного фонду

Як подати заявку на програму “StepBeyond”

Про програму “Creative Europe”

Про програму “Культура” Східного Партнерства

Про програму ЄС “Культура”

Донецький міський молодіжний центр мистецтв “ЕкоАрт”
Валентина Сахненко
(062) 349 14 56
info@ekoart.org

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: