Європейські експерти прочитають у Криму відкриті лекції про культурне розмаїття

Кримська республіканська громадська організація “Інститут громадянського суспільства” організовує цикл відкритих лекцій європейських експертів “Сучасна національна держава та культурне розмаїття. Балтійський дискурс”

Кримська республіканська громадська організація “Інститут громадянського суспільства” організовує цикл відкритих лекцій європейських експертів “Сучасна національна держава та культурне розмаїття. Балтійський дискурс”. Відповідний проект підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.  

Лекції прочитають депутат Сейму Латвійської Республіки, делегат Парламентської Асамблеї Ради Європи Боріс Цилєвічс і доцент Університету Миколаса Ромеріса (Вільнюс), доктор політології Адас Якубаускас.

До участі в заході запрошують дослідників, експертів, студентів, викладачів, журналістів і інших зацікавлених осіб Автономної Республіки Крим.

Відкриті лекції відбудуться:
19 вересня о 14:00 – Сімферополь, Кримський інженерно-педагогічний університет (вул. Севастопольська, пров. Навчальний, 8);
22 вересня о 14:00 – Євпаторія, Євпаторійська дитяча школа мистецтв (вул. Дьомишева, 129);
23 вересня о 14:00 – Севастополь, Севастопольська філія Саратовського державного соціально-економічного університету (вул. Вакуленчука, 29, завод “Мусон”, корпус 4).

У лекціях буде розглянуто стандарти політики розмаїття:
– áктори, які беруть участь у визначенні стандартів (національні держави, міжнародні організації, НУО);
– підходи й методи, понятійний апарат і інструментарій, які використовують для опису культурного розмаїття;
– типи міжнародних документів (політичні декларації та рекомендації, документи у сфері рівності та недискримінації, прав національних, етнічних і релігійних меншин, захисту культурної ідентичності);
– ключові судові прецеденти, включно з рішеннями Європейського суду з прав людини.

Експерти висвітлять проблему перенесення стандартів із міжнародного рівня на національний. Буде проаналізовано різні типи політики розмаїття на національному рівні: консервативний, ліберальний, багатокультурний тощо. Також буде запропоновано сучасну інтерпретацію міжнародних стандартів політики розмаїття, засновану на документах і діяльності Ради Європи.

Борис Цилєвічс є відомим європейським експертом із питань етнополітичного менеджменту та досвідченим політиком. Його неодноразово залучав Інститут Відкритого Суспільства (Будапешт) до значущих проектів на території Європи як експерта, дослідника та тренера. Крім того, він має великий досвід роботи делегатом ПАРЄ з 1999 року, де виконував обов’язки голови підкомітету з прав меншин (2005-2007) і  голови підкомітету з виборів суддів до Європейського суду з прав людини (2009-2010).

Д-р Адас Якубаускас є відомим литовським політологом, фахівцем із політичних і партійних систем країн Балтії та Польщі. Він викладає політичні науки в Університеті Миколас Ромеріс (Вільнюс). Його наукові роботи широко друкують у Литві та Польщі. З 2003 року він очолює Союз громад литовських татар і є членом робочої групи у справах національних меншин при Прем’єр-міністрі Литовської Республіки та членом Ради національних громад при Міністерстві культури Литви.

Контакти: КРГО “Інститут громадянського суспільства”, Рустем Мамут оґлу Аблятіф, (0652) 48 48 22, csinstitution@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: