Європейська програма запрошує всіх зацікавлених до співпраці

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” опублікувала свою стратегію на 2012-2013 роки

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” опублікувала свою стратегію на 2012-2013 роки. Програма відкрита до розгляду будь-яких ініціатив і пропозицій, що стосуються її стратегічних пріоритетів і завдань.

Метою діяльності програми є сприяння європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні. Таким чином, програма розглядає європейську інтеграцію та відносини з ЄС як дієві засоби для запровадження європейських стандартів демократії, належного врядування, прозорості, підзвітності, чесної конкуренції, недискримінації, захисту прав споживачів й основних соціальних прав людини в Україні.

Бюджет програми на 2012 рік – 805 000 доларів США.

Стратегічними пріоритетами Європейської програми на 2012-2013 роки є:
– громадський вплив на відносини Україна – ЄС;
– свобода пересування між Україною та ЄС;
– інтеграція громадянських суспільств України та ЄС;
– розвиток професійної журналістики на тему європейської інтеграції.

Упродовж 2012-2013 років програма сконцентрується на посиленні та розширенні своєї адвокаційної діяльності для впровадження стандартів ЄС (“acquis communautaire”) у низці сфер в Україні, посилаючись на зобов’язання в рамках Порядку денного асоціації Україна – ЄС, Угоди про асоціацію (навіть поки вона ще не набула чинності), Плану дій із візової лібералізації, окремих галузевих угод з ЄС. Діяльність програми буде сфокусовано на сферах і темах, які відображають цінності відкритого суспільства, є частиною євроінтеграційних зобов’язань України та потенційно стосуються інтересів значної частини українського суспільства.

Згідно з попереднім аналізом програми, такими важливими для громадської адвокації стандартів ЄС сферами (темами) в найближчі роки можуть бути:
· управління державними фінансами (державні закупівлі та субсидії з державного бюджету) й антимонопольна політика;
· регуляторне середовище для малого бізнесу (прозорість регуляторної політики, адміністрування податків, бухгалтерський облік, процедури реєстрації);
· права споживачів (захист споживачів, безпека харчових продуктів);
· антикорупційне законодавство та політика;
· захист від дискримінації (гендерна рівність у сфері зарплат, рівні можливості працевлаштування для людей з особливими потребами);
· імміграційна політика, протидія торгівлі людьми, видача ідентифікаційних документів громадян та інші критерії безвізового режиму з ЄС;
· стандарти праці (здоров’я та безпека на робочому місці, трудове законодавство й умови праці);
· лібералізація та збільшення прозорості ринку газу й електроенергетики (Договір про Енергетичне Співтовариство);
· лібералізація ринку авіаперевезень (Спільний авіаційний простір).

Цей перелік є орієнтовним і не вичерпним. Ми вітаємо Ваші пропозиції щодо інших тем, підтверджені аргументами стосовно їхньої важливості для утвердження цінностей відкритого суспільства, наявності документально зафіксованих зобов’язань України перед ЄС та важливості для інтересів українського суспільства.

Програма звертається до громадських організацій, неформальних об’єднань і коаліцій, профспілок, асоціацій підприємців, окремих громадських активістів, експертів, фахівців із права ЄС, галузевих науковців-дослідників, журналістів, інших донорів з пропозицією співпрацювати в реалізації пріоритетів і завдань програми.

Ваші ідеї та пропозиції надсилайте на адресу ep@irf.ua.

Європейська програма
(044) 461 95 00
ep@irf.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: