Єврокомісар Штефан Фюле: Громадянське суспільство має стати рушійною силою євроінтеграції України

У Києві відбулася Перша річна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

21 листопада в Києві відбулася Перша річна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Діяльність платформи підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.

У своєму вітанні учасникам єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле наголосив, що саме громадянське суспільство є рушійною силою й адвокатом реформ, необхідних для того, щоб прискорити політичну асоціацію й економічну інтеграцію України з ЄС.

У листі єврокомісара також було надано оцінку ситуації в Україні після парламентських виборів. “Украй важливо, щоб українська сторона зробила конкретні кроки з урахування зауважень ОБСЄ щодо виборів. Склад українського парламенту має відображати справжню волю громадян”, – ідеться у зверненні.

Зі свого боку, голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський наголосив, що підписання Угоди про Асоціацію було відкладено через необхідність оцінити перебіг парламентських виборів, а також з огляду на проблеми з вибірковим правосуддям в Україні. На його думку, Україна має й далі реформувати свою судову систему та вирішити питання з політиками, які перебувають в ув’язненні. Голова Представництва ЄС в Україні наголосив, що політики мають нести відповідальність за свою дії, але їх кримінальне переслідування неприпустиме.  

У свою чергу, Валерій Хорошковський наголосив, що євроінтеграція є основним стратегічним пріоритетом уряду та визначальним напрямом реформ. Він нагадав, що курс на вступ до ЄС закріплено в законодавстві України. За його словами, Угоду про асоціацію з ЄС може бути підписано 2013 року, тоді ж відбудеться й Саміт Україна-ЄС. При цьому він відзначив, що приєднання України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану неможливе, оскільки це “поза законом”, але Україна й далі вестиме економічну співпрацю з цими країнами.  Крім того, Валерій Хорошковський заявив, що частина Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яка стосується створення зони всеохопної та поглибленої вільної торгівлі, має запрацювати якомога швидше.

Крім того, під час заходу обрано нових координаторів Української національної платформи.

Національним координатором обрано Олександра Сушка (Інститут Євро-Атлантичного співробітництва).

Координаторами робочих груп обрано:
РГ 1. “Демократія, права людини, належне врядування та стабільність” – Володимир Купрій (Благодійний фонд “Творчий центр ТЦК”).
РГ 2. Економічна інтеграція й узгодження з політикою ЄС – Геннадій Максак (Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень).
РГ 3. “Довкілля, зміни клімату й енергетична безпека” – Однакову кількість голосів набрали Наталія Андрусевич (Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”) та Зоряна Міщук (Всеукраїнська екологічна громадська організація “Мама-86”). Вибори наразі тривають.
РГ 4. “Контакти між людьми” – Андрій Когут (Центр правових та політичних досліджень “СІМ”).
РГ 5. “Соціальний діалог” – Ростислав Дзундза (МБФ “Карітас Україна”).

Контакти:
Українська національна платформа
Форуму громадянського суспільства
Східного Партнерства
Андрій Когут
kohut.andriy@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: