Євроінтеграція України: вигоди для Одещини

В Одесі відбувся круглий стіл “Зона вільної торгівлі з ЄС: регіональні очікування напередодні підписання Угоди про асоціацію”

Підписання Угоди про асоціацію України з ЄС відкриває перед Одещиною низку перспектив. Про це заявив Віктор Гречин, експерт Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, під час круглого столу “Зона вільної торгівлі з ЄС: регіональні очікування напередодні підписання Угоди про асоціацію”, який відбувся 13 листопада в Одесі. Захід провела Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” в межах проекту “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання угоди про Асоціацію”, який здійснює Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, другою робочою групою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства й Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

“Статус головних морських і торгових воріт України, традиційно високий рівень ділової активності у столиці регіону, значний рекреаційний і туристичний потенціали формують основу для кращого використання Одеською областю можливостей, які надає Угода про асоціацію”, – зазначив Віктор Гречин.

“Наприклад, співпраця по річці Дунай, закріплена в Угоді про асоціацію, на 90% стосується саме Одеської області. Так само, як і співпраця у сфері розвитку сільських територій, транспорту, підприємництва тощо, надає певні можливості для регіону. Одначе створення спільних проектів і залучення іноземних інвестицій має супроводжуватися поліпшенням інфраструктури (зокрема поліпшенням стану берегової лінії), модернізацією виробництва, більшою відкритістю й ефективністю державних органів влади (наприклад, роботу з імплементації тієї ж Дунайської стратегії сьогодні українська сторона проводить на дуже слабкому рівні)”, – сказав експерт.

“Проте є й серйозні застереження: це застарілість виробничих фондів Одещини, один із найнижчих в Україні рівнів ефективності та відкритості влади (про що свідчить спільне дослідження Інституту економічних досліджень і Київського міжнародного інституту соціології), низький рівень дотримання прав власності в регіоні”, – додав фахівець.

Директор Одеського регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень Артем Філіпенко відзначив, що сьогодні Україна не має власної морської політики, тоді як Європейський Союз активно й комплексно займається цим питанням. Експерт висловив надію на те, що інтеграція в ЄС дасть Україні змогу отримати сучасну стратегію розвитку морської галузі.

“Україну в будь-якому разі чекають непрості часи, в цьому необхідно собі зізнаватися. На сьогодні, коли говорять, що при зближенні з Європою нас чекає перехід на інші стандарти, – це лукавство. Євроінтеграція – просто рух до хоч якихось стандартів, що не може не позначитися позитивно й на розвитку економіки, і на загальному підвищенні рівня життя”, – сказав одеський журналіст і економічний оглядач Ігор Кисельов.

Інший журналіст і громадський діяч, Леонід Штекель, зауважив, що перевага ЄС перед Митним Союзом полягає в тому, що євроінтеграція принесе з собою нові технології, необхідні українським виробникам та економіці в цілому.

Контакти:
Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
Анатолій Бойко
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: