E-урядування – це використання сучасних технологій для задоволення потреб людей, а не держави

Стратегія та практичні кроки з реалізації положень Концепції розвитку електронного урядування в Україні стали темою прес-конференції, яку Громадська Рада при Державному комітеті інформатизації України провела 22 грудня в інформаційному агентстві Укрінформ.

Стратегія та практичні кроки з реалізації положень Концепції розвитку електронного урядування в Україні стали темою прес-конференції, яку Громадська Рада при Державному комітеті інформатизації України провела 22 грудня в інформаційному агентстві Укрінформ. Концепція визначає мету, основні завдання, пріоритети, етапи побудови електронного урядування в Україні на період до 2015 року, а також очікувані наслідки від його впровадження.

На думку експертів, одним з головних чинників гальмування процесів впровадження електронного урядування в Україні стала відсутність концепції, стратегії та програми розвитку електронного урядування, незважаючи на прийнятий Закон України «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2015 рік».

Минулого тижня Громадська Рада при Державному комітеті інформатизації України та Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України провели громадське обговорення проекту Концепції розвитку електронного урядування в Україні, який було розроблено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за участі міжнародних експертів – представників Академії електронного урядування (Таллінн, Естонія). Учасники обговорення схвалили цей документ та звернулися до Кабінету Міністрів України з рядом пропозицій щодо стратегії та програми реалізації цієї Концепції.

Пропозиції передбачають створення таких механізмів електронного урядування в Україні, які б забезпечили підвищення ефективності діяльності органів державної влади, прискорення розвитку та укріплення демократії, зміцнення інституційної спроможності влади, ефективну боротьбу з корупцією та підвищення конкурентоздатності влади й суспільства у цілому.

У виступах на прес-конференції першого заступника голови Державного комітету інформатизації України Андрія Семенченка, члена Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України Олександра Баранова, голови Правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Тетяни Попової та президента Асоціації «Інформаційні Технології України» Ігоря Лисицького були дані оцінки поточного стану та актуальних завдань щодо розвитку усіх трьох складових електронного урядування – міжвідомчих відносин всередині державного апарату, відносин уряду з бізнесом та відносин уряду з громадянами.

При цьому було зазначено, що головним пріоритетом сучасного етапу розвитку в Україні електронного урядування є не тільки інформатизація наявної системи державного управління, а і використання можливостей ІКТ для переходу до держави, орієнтованої на задоволення потреб людини та громадянина, що перш за все передбачає:

  • підвищення якості та доступності державних послуг для громадянина;
  • забезпечення контролю за результативністю діяльності органів влади всіх рівнів;
  • надання можливості безпосередньої участі громадян у процесах підготовки та експертизи проектів рішень, які приймаються на всіх рівнях державного управління.

Підбиваючи підсумки, організатори прес-конференції зазначили, що впровадження механізмів електронного урядування на всіх державних, соціальних та бізнесових рівнях дасть реальну відповідь на численні виклики у сфері державного управління, які сьогодні стоять перед українським суспільством.

***

Громадська рада при Державному комітеті інформатизації України утворена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.10.2004 № 1378 “Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” – http://dki.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: