Українські експерти зі сфери енергетики презентували результати реформи у Відні

У Відні (Австрія) українські експерти громадської коаліції «Енергетичні реформи» представили річний моніторинговий звіт «Україна та Угода про асоціацію: як запобігти бурі?» експертам Секретаріату Енергетичного Співтовариства. Звіт охоплює події та рішення в енергетичному секторі, прийняті протягом 2016 року.

Нещодавно у Відні (Австрія) українські експерти громадської коаліції «Енергетичні реформи» представили річний моніторинговий звіт «Україна та Угода про асоціацію: як запобігти бурі?» експертам Секретаріату Енергетичного Співтовариства. Звіт охоплює події та рішення в енергетичному секторі, прийняті протягом 2016 року.

Міжнародний фонд «Відродження» продовжує підтримувати розвиток діалогів українських експертів із зовнішньої політики та внутрішніх реформ з експертними колами у Брюсселі та у провідних країнах ЄС, а також проекти, що сприяють завершенню ратифікації Угоди про асоціацію.

Дослідження, виконане коаліцією аналітичних центрів та експертів, пропонує інформацію щодо стану справ у просуванні України в енергетичній частині євроінтеграційних процесів. Воно дає змогу побачити й оцінити, наскільки країна наблизилася до європейських правил гри в енергетичному секторі загалом та в кожній з його частин окремо. Виконання в 2016 році зобов’язань по кожній з директив, регламентів та положень Угоди про асоціацію було ґрунтовно проаналізовано та зроблено відповідні висновки, а також надано рекомендації.

Ключові висновки звіту:

  • У 2016 рік Україна, в цілому, виконувала зобов’зання відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС у сфері електроенергетики, але темпи були досить повільними, а брак законів про енергетичний ринок та національного регулятора стримували цей рух.
  • Значним успіхом у 2017 році має стати ухвалення Верховною Радою України всього пакету «енергоефективних» законів і прискорена нормотворча робота відповідних міністерств.
  • Незважаючи на офіційні заяви про підтримку «зеленої» енергетики та необхідність до 2020 року досягти амбітних цілей Національного плану дій щодо розвитку відновлюваної енергетики, політика уряду свідчить про більшу підтримку інших видів генерації.
  • Найбільш вагомим, з точки зору покращення бізнес клімату, в секторах енергетики стало прийняття закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», яким  визначається 18-місячний перехідний період, протягом якого має повністю оновитись склад регулятора.
  • Недостатньо ефективна робота Кабміну, відсутність належної вимогливості, низька виконавча дисципліна, реорганізація відповідних інституцій призвели до невиконання завдань 2015-2016 років, попри зрозумілі цілі, розроблені плани, наявність підтримки з боку європейських партнерів і формування низки робочих груп.

Річний моніторинговий звіт «Україна та Угода про асоціацію: як запобігти бурі?» створено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження». За зміст цієї публікації несуть відповідальність Громадська організація «ДІКСІ ГРУП», Громадянська мережа «ОПОРА», Всеукраїнська громадська організація «Енергетична Асоціація України», Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», Асоціація «Європейсько-Українське енергетичне агентство».

Для додаткових коментарів щодо проектів Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» можна звернутися до її директора Дмитра Шульги, надіславши запит на pr@irf.kiev.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: