Енергозбереження в Одесі впроваджують несистемно

Фахівці попереджають: якщо не приділяти уваги енергозбереженню, то розмір оплати за послуги ЖКГ буде постійно й невиправдано зростати

Якщо не приділяти уваги енергозбереженню, то розмір оплати за послуги ЖКГ буде постійно й невиправдано зростати. Про це 24 січня заявили учасники круглого столу в Одесі, який провів Благодійний фонд “Місцева ініціатива” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Сергій Лейвіков, директор КП “Одеська обласна енергозберігальна компанія”, розповів, що заходи енергозбереження впроваджують у місті ситуативно й не завжди в повному обсязі. Також він відзначив, що всі попередні профільні програми не дали очікуваних результатів. Посадовець нагадав, що спільно з БФ “Місцева ініціатива” було розроблено нову концептуальну програму з упровадження енергозберігальних заходів в Одесі на 2013-2015 роки, яку підтримала Одеська міська рада.

Учасники заходу розглянули виконання постанови Кабміну №243 від 1 березня 2010 року, яка передбачає встановлення на території Одеської області сонячних батарей. Науковці та фахівці відзначили недоцільність цих заходів і аргументували це тим, що, згідно з чинними нормативно-правовими актами, підприємство, яке здійснює виробництво такої електричної енергії, отримує 5 грн. за кожний кВт, при цьому побутові споживачі сплачують у середньому не більш ніж 1 грн. Виникає питання, з яких фондів і бюджетів має бути сплачено різницю в 4 грн.

Підсумовуючи дискусію, учасники зауважили, що на сьогодні в Україні ще зарано говорити про енергозбереження на рівні розвинутих країн. На їхню думку, слід передусім приділяти увагу розвитку культури заощаджень та енергоефективності для зменшення енергетичних витрат за рахунок удосконалення системи ЖКГ та зокрема житлових комплексів.

Контакти:
Благодійний фонд “Місцева ініціатива”
bfmiodessa@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: