Енергозбереження на Одещині хочуть зробити системним

В Одесі відбувся круглий стіл “Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків”

18 травня в Одесі відбувся круглий стіл “Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків”. Захід провів Благодійний фонд “Місцева ініціатива” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Директор БФ “Місцева ініціатива” Юрій Звеліндовський повідомив, що експертна група направила низку запитів до суб’єктів природних монополій, а також балансоутримувачів житлових будинків щодо використання енергоресурсів. Однак отримані відповіді не в повній мірі показали реальну картину, що свідчить про небажання розпорядників надавати запитувану інформацію. Юрій Звеліндовський наголосив, що при зменшенні споживання енергоресурсів навіть за нинішніми тарифами можна сплачувати відносно невелику суму коштів. Одначе для отримання такого результату слід провести велику роботу з удосконалення нинішньої системи ЖКГ й інформаційної політики серед населення.

Сергій Лейвіков, директор комунального підприємства “Одеська обласна енергозберігальна компанія”, розповів про реалізацію цільової програми з упровадження заходів енергозбереження на Одещині та про розробку єдиної стратегії. Він відзначив, що на сьогодні вже створено електронну базу, до якої внесено дані по підприємствах і бюджетній сфері. По кожному з напрямів збирають інформацію щодо проблем і шляхів їх вирішення. Також Сергій Лейвіков повідомив, що в рамках цього опалювального сезону залучено приватних інвесторів, які допомогли встановити 30 сучасних енергозберігальних котелень. Він наголосив, що систему ЖКГ потрібно модернізувати за допомогою приватних інвесторів, адже наразі державними коштами це зробити неможливо.

Заступник голови комітету з інновацій Громадської ради при Одеській обладміністрації Валерій Гордіян розповів, що, проживаючи в будинку комунальної власності, він і інші мешканці жителі двічі на рік обстежують технічний стан будинку. Під час кожного обстеження фотографують несправності та складають дефектний акт. Завдяки зверненню до депутатів міської ради було проведено ремонт сходових клітин, відремонтовано двері та вікна в під’їздах.

Ольга Коломоєць, керівник ОСББ “Стандарт” і “Константа”, розповіла про такий випадок: представники ЖКС витягли внутрішні частини теплового лічильника та приховали це, що призвело до підвищення оплати за отримані енергоресурси. При цьому вона також відзначила, що мешканці будинків байдужі до інноваційних технологій, а часом навіть протестують проти цього.

Організатори круглого столу поінформували, що вся інформація, отримана від учасників, представників суб’єктів природних монополій, органів державної та місцевої влади, стане основою для аналізу та подальшої розробки проекту положення “Про підвищення енергетичної ефективності житлового фонду”.

Благодійний фонд “Місцева ініціатива”
Юрій Звеліндовський
(048) 794 26 46
bfmiodessa@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: