“Енергетичну бідність” на Харківщині пропонують долати модернізацією теплопунктів і мереж

У Харкові відбувся міжнародний круглий стіл “Розвиток проектів у галузі альтернативної енергетики й енергоефективності в Харківській області”

14 червня в Харкові відбувся міжнародний круглий стіл “Розвиток проектів у галузі альтернативної енергетики й енергоефективності в Харківській області”. Захід провів Інститут сталого розвитку за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Представники Інституту сталого розвитку презентували результати експертного дослідження “енергетичної бідності” на Харківщині. Основними причинами цієї проблеми є висока зношеність централізованих енергетичних мереж і низький рівень коефіцієнту корисної дії (ККД) місцевих теплопунктів. “У тариф послуг із теплопостачання вкладено як вартість енергетичних ресурсів, так і його транспортування, втрати у зношених і неізольованих системах, ремонтні роботи, заробітну плату директорів, майстрів, водіїв і прибиральниць офісних приміщень тепломереж. За все це мусять сплачувати споживачі”, – пояснив директор Інституту сталого розвитку Станіслав Ігнатьєв.

Учасники заходу дійшли висновку, що в Харківській області першочерговими заходами мають стати децентралізація, енергомодернізація й автоматизація місцевих енергетичних систем, зокрема в галузі теплової енергетики. За експертними розрахунками, при сьогоднішній вартості тарифу на теплопостачання в Харківській області вартість заміни старої вугільної котельні з ККД 20-25% на сучасну твердопаливну автоматизовану котельну з ККД до 70% може бути компенсовано всього за 2 роки.

Експертами круглого столу були міські голови та голови районних державних адміністрацій, що представляють територіальні громади з найвищим рівнем “енергетичної бідності”. Також у роботі взяли участь німецькі та вітчизняні організації, що мають власні інвестиційні проекти в галузі енергоефективності й альтернативної енергетики. Галина Мінаєва, міський голова міста Чугуїв, зазначила: “Наша територіальна громада, що має спеціальний інвестиційний режим, готова запрошувати німецькі підприємства для реалізації нових проектів у галузі енергоефективності й альтернативної енергетики”. Цю ініціативу підтримала німецька компанія “WSB International”, що запропонувала реалізувати спільний проект із будівництва сонячної електростанції.

Під поняттям “енергетична бідність” зазвичай розуміють неспроможність населення сплачувати вартість спожитих комунальних послуг, що пов’язані з енергозабезпеченням. 2011 року ця проблема зачепила майже третину населення Харкова та Харківської області.

Інститут сталого розвитку
(057) 77 55 672
dyi@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: