Експертка: Приєднання України до ЕІТІ пришвидшить підписання Угоди про асоціацію з ЄС

Голова Багатосторонньої робочої групи з упровадження EITI в Україні, президент аналітичного центру “Діксі Груп” Олена Павленко переконана, що приєднання до Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) наблизить Україну до підписання Угоди про Асоціацію з Євросоюзом

Приєднання до Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) наблизить Україну до підписання Угоди про Асоціацію з Євросоюзом. Про це заявила заступниця голови Багатосторонньої робочої групи з упровадження EITI в Україні, президент аналітичного центру “Діксі Груп” Олена Павленко під час виступу на 6-й Глобальній конференції EITI, що проходить у Сіднеї (Австралія). Поїздка на конференцію українських експертів відбулася за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Україна досягла значного прогресу від часу попередньої Глобальної конференції EITI. Сформовано Багатосторонню групу зацікавлених осіб, а також підготовлено та прийнято пакет документів, необхідних для отримання статусу країни-кандидата”, – цитує експертку “Українська енергетика”. “Минулого тижня український уряд наказав Міністерству енергетики подавати заявку від України до EITI на статус країни-кандидата, і я сподіваюся, що очікування не буде довгим”, – додала Олена Павленко.

Вона наголосила, що втілення стандарту прозорості в енергетиці допоможе Україні як на внутрішній, так і на світовій арені. “Якщо все піде успішно, Україна повинна буде імплементувати новий стандарт EITI. Це добре для країни, адже, наприклад, прозорість договорів уже є чутливим питанням у межах розробки сланцевого газу в Україні. Імплементація EITI також зробить енергетичний сектор України ближчим до ЄС і наблизить нас до підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом цієї осені”, – наголосила фахівець.

Олена Павленко подякувала всім, хто підтримує імплементацію EITI в Україні: “Ми б не досягли успіху в реалізації EITI без сильної групи тих, хто нас підтримує. Дозвольте подякувати від імені українського громадянського суспільства Міжнародному фонду “Відродження”, організації “Revenue Watch”, Світовому банку, Міжнародному секретаріату EITI та іншим, хто підтримував цю тему в Україні”.

“Я сподіваюся, що дуже скоро ми нарешті побачимо результати наших спільних зусиль”, – підсумувала свій виступ заступниця голови Багатосторонньої робочої групи.

Контакти:
Аналітичний центр “Діксі Груп”
Олена Павленко
olepav@dixigroup.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: