Експертів із економічного розвитку запрошують до співпраці

Східноукраїнський центр громадських ініціатив запрошує до співпраці експертів із економічного розвитку громад для участі у громадській експертизі державної політики щодо формування переліків службової інформації та її впливу на доступ громадськості до генеральних планів міст

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) запрошує до співпраці експертів із економічного розвитку громад для участі у громадській експертизі державної політики щодо формування переліків службової інформації та її впливу на доступ громадськості до генеральних планів міст. Громадську експертизу буде проведено в межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проект спрямовано на вирішення проблеми обмеження доступу громадськості до генеральних планів українських міст.

Експертизу заплановано провести у другій половині 2011 – на початку 2012 року.

Серед поданих заявок буде проведено конкурс, а відібраних фахівців запросять до співпраці. Участь у роботі експертної групи можлива у двох форматах: постійний член робочої групи (бере участь у всіх формах роботи групи) та зовнішній експерт (бере участь у роботі групи в межах наявних часових можливостей).

За результатами конкурсу СЦГІ запропонує частині запрошених членів робочої групи гонорар за здійснення дослідницької та дослідницько-адміністративної роботи.

Обов’язки постійних членів робочої групи включатимуть:
· Участь у розробці комплексного інструментарію громадської експертизи державної політики щодо формування переліків службової інформації у сфері оборони країни, якої не віднесено до державної таємниці, щодо змісту цих переліків і наслідків обмеження доступу громадськості до генеральних планів. Це передбачатиме роботу експерта щонайменше у двох засіданнях експертної групи, спеціалізованій google-group і інших формах комунікації.
· Дослідження впливу державної політики щодо обмеження доступу громадськості до генпланів і доцільності такого обмеження на одну зі складових життєдіяльності сучасних українських міст (економічний розвиток, стан довкілля, збереження культурної / історичної спадщини, національна / громадська безпека тощо). Дослідження включатиме проведення / участь в експертних інтерв’ю, збір та аналіз даних у фаховій літературі та ЗМІ, участь у розробці та поданні інформаційних запитів до органів державної влади тощо.
· Координаційну роботу щодо отримання експертних висновків від залучених експертів.
· Підготовку звіту / участь у підготовці звіту (експертного висновку) у сфері професійної компетенції за результатами дослідження.
· Надання експертних рекомендацій іншим учасникам експертної групи у сфері професійної компетенції за схемою peer-review.
· Участь у підготовці загального експертного висновку за результатами громадської експертизи.
· Участь у підготовці публікацій для ЗМІ за результатами дослідження у сфері професійної компетенції.
· Участь у презентації та громадському обговоренні результатів громадської експертизи.

Вимоги до кандидатів:
– зацікавленість у тематиці дослідження;
– щонайменше 3-річний досвід роботи у відповідній сфері, яку аналізують у ході дослідження;
– знання законодавства у сфері власної професійної компетенції й обізнаність із практикою застосування відповідного законодавства;
– досвід участі у громадських моніторингах, аналітичних дослідженнях й експертизах;
– здатність працювати в команді, готовність брати активну участь у роботі експертної групи та дотримуватися стислих термінів;
– готовність брати участь у публічних презентаціях підготованих експертних висновків;
– незалежність від органів державної влади у сфері власної професійної компетенції;
– демократичний світогляд, знання та підтримка цінностей відкритого громадянського суспільства.

Зацікавленим у співпраці слід надіслати:
1) заповнену анкету;
2) резюме;
3) зразок опублікованого матеріалу у сфері професійної компетенції (не більше 5000 слів), по змозі тематично близького до проблематики майбутнього дослідження.

Матеріали слід надсилати на електронну адресу planmista@gmail.com або поштою на адресу: СЦГІ, 30-й квартал 2/14, м. Луганськ, 91005.

Документи приймають до 23 вересня.

У межах проекту було підготовано збірник матеріалів.

Генеральний план міста визначає напрями розвитку, планування, забудови й іншого використання території населеного пункту. Місцева влада має здійснювати соціально-економічний розвиток міста згідно з цим документом. Громадськість в умовах обмеженого доступу до генпланів не може брати поінформованої участі в розвитку територій, а також здійснювати громадський контроль за виконанням запланованого. Недоступною для громадян є інформація про процедури ухвалення органами влади переліків службової інформації, а також підстави, якими керуються державні експерти при ухваленні відповідних рішень. З початку 2011 року основною правовою підставою для обмеження доступу громадськості до генеральних планів міст є переліки службової інформації у сфері оборони країни, якої не віднесено до державної таємниці. Зазначені переліки формують центральні органи виконавчої влади.

Контакти: Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Володимир Щербаченко, 067 640 94 40, planmista@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: