Експерти закликають узаконити процедуру надання адміністративних послуг

Експерти переконані, що в Україні слід законодавчо впорядкувати процедуру надання адміністративних послуг

В Україні слід законодавчо впорядкувати процедуру надання адміністративних послуг. Про це заявили учасники прес-конференції “Законодавче регулювання надання адміністративних послуг в Україні – важливий крок на шляху євроінтеграції”, яка відбулася 19 травня в Києві. Захід організувала Міжнародна громадська організація “Інтерньюз-Україна” в межах проекту “Інформаційно-роз’яснювальна кампанія на підтримку законодавчого регулювання адміністративних послуг в Україні” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко наголосив на необхідності прийняття закону “Про адміністративні послуги” й Адміністративно-процедурного кодексу України, які протягом тривалого часу розробляло Міністерство юстиції за участю незалежних експертів і науковців. Таке законодавство, на його думку, дозволить кожній особі отримати адміністративну послугу за обґрунтований проміжок часу та ціну.

Ігор Коліушко переконаний, що такий крок також стане вагомим внеском у боротьбу з корупцією, адже на сьогодні в Україні практика визначення вартості адміністративних послуг і використання отриманих коштів залишається фактично безконтрольною.

Народний депутат, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Ольга Боднар відзначила, що чинний закон “Про звернення громадян” є застарілим та “не витримує ударів сьогодення”. За її словами, сьогодні адміністративні органи вирішують самі, надавати чи не надавати послуги та як на них додатково заробити. Як підкреслила експерт, проект Адміністративно-процедурного кодексу передбачає позасудовий розгляд скарг на неналежне надання послуг, коли громадянин може звернутися до вищого органу та вирішити своє питання.

Директор Інституту євро-атлантичного співробітництва Олександр Сушко відзначив, що якість надання адміністративних послуг тісно пов’язана з інвестиційною привабливістю – тією сферою, над якою українській владі варто добре попрацювати, адже Україна посідає одне з останніх місць в рейтингах інвестиційної привабливості. За його словами, незадовільна якість надання адміністративних послуг сприяє також і сприйняттю України як однієї з найбільш корумпованих країн.

Окрім того, як підкреслив Олександр Сушко, реформи у сфері надання адміністративних послуг передбачені зобов’язаннями України перед низкою міжнародних організацій. Так, Україна має певні зобов’язання перед Радою Європи, НАТО та Європейським Союзом.

Перший заступник Міністра юстиції України Інна Ємельянова відзначила, що вказані законопроекти позитивно сприймає влада. За її словами, документи найближчим часом заплановано представити на засіданні Кабінету Міністрів, а згодом і в парламенті. Вона додала, що документи не містять положень, що “мають політичне забарвлення”, тому дискусія щодо них буде радше професійною, а не політичною, а ті зауваження, які вже було внесено, не стосувалися концептуальних складових.

Контакти: Міжнародна громадська організація “Інтерньюз-Україна”, (044) 458 444 0, akulakov@internews.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: