Експерти: Успішні адвокасі-кампанії мають давати поштовх для подальшої роботи

25 жовтня в Луцьку відбулося засідання Волинського адвокаційного клубу.

Успішними адвокасі-кампанії можна вважати тоді, коли напрацювання в межах цих кампаній дають поштовх для подальшої роботи. Про це заявив Петро Лавринюк, президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, 25 жовтня в Луцьку під час засідання Волинського адвокаційного клубу. Діяльність клубу підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники засідання обговорювали результати адвокаційних ініціатив, які стали переможцями відповідного конкурсу Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив. У межах конкурсу було підтримано 12 проектів різної тематики, які було реалізовано у Волинській області впродовж 2012-2013 років. Завдяки цим проектам ухвалено обласну програму підтримки ОСББ, прийнято Кодекси водія таксі та маршрутного таксі в Луцьку, Володимирі-Волинському та Рожищі, виділено земельну ділянку для занять паркуром і стритворкаутом у Ковелі тощо.

Представники громадських організацій та ініціативних груп вирішили об’єднати зусилля, щоб комплексно проводити адвокаційні кампанії для закріплення результатів. Наприклад, ініціатори проектів, спрямованих на покращення якості пасажирських перевезень, разом створюватимуть механізми громадського контролю за тим, наскільки перевізники й водії дотримуються ухвалених регуляторних актів.

За словами експертів, органи влади часто спрямовують зусилля й ресурси на вирішення тих проблем, які не є першочерговими для населення, оминаючи увагою критичні ділянки, які найперше потребують втручання. Тож, на думку фахівців, однією з причин виникнення суперечностей між тим, що вважає важливим влада, а що – народ, є слабкий зв’язок і недостатня комунікація між цими двома сторонами. У країнах із розвиненим громадянським суспільством ініціатива йде від самих людей, тобто населення виявляє проблемні ділянки в різних площинах, має своє бачення щодо покращення ситуації та стимулює владу до вирішення цих питань і прийняття актуальних рішень. Саме такий шлях і є адвокацією.

Термін “advocacy” перекладається з англійської як “просування”, “підтримка”, “активний публічний захист”. У громадській діяльності за поняттям адвокації закріпилось особливе значення: воно передбачає діяльність, спрямовану на захист прав та інтересів певних суспільних категорій, вплив на владу для вирішення актуальних проблем. Характерними особливостями адвокасі є здійснення впливу на осіб, які приймають рішення, та на громадську думку. Тож адвокасі-кампанії мають двосторонній характер: привертають увагу громадськості до певних проблем і підштовхують владу до вирішення цих проблем. Таким чином, через адвокаційну діяльність відбувається налагодження співпраці між владою та громадою для впровадження позитивних змін у суспільстві.

Контакти:
Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив
098 9 222 616
066 163 000 8
(0332) 723 803
press.vipgi@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: