Експерти: український бізнес може ефективно працювати на ринках ЄС

Відкриття ринків ЄС і війна Росії проти України серйозно змінили структуру української зовнішньої торгівлі. Ринки ЄС стають більш доступними, російські ринки – більш закритими. Попри численні побоювання, український бізнес цілком може ефективно працювати на ринках ЄС. Більше того, він уже має чимало історій успіху. Для допомоги бізнесу працювати в нинішніх умовах започатковано практичні семінари в різних містах України. Семінари відбуваються за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Перший з них відбувся 10 лютого у Києві.

2014 рік серйозно змінив структуру української зовнішньої торгівлі. Підписання та ратифікація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, а також надання Україні автономних торгівельних преференцій з боку ЄС значно поліпшили умови для виходу українських компаній на європейські ринки. З іншого боку, війна Росії проти України серйозно зменшила частку Російської Федерації у структурі зовнішньої торгівлі України. На сьогоднішній день частка ЄС у зовнішній торгівлі України сягнула 31,8%, тимчасом як частка Росії впала до 19,1%. Подібна ситуація вимагає від українського бізнесу адаптування до нових умов та більш активного просування своєї продукції на європейських та інших міжнародних ринках.

Щоб дати українському бізнесу більше практичних рекомендацій про особливості виходу на європейські ринки, Інтерньюз-Україна у співпраці з Києво-Могилянською бізнес-школою та іншими майданчиками бізнесової освіти в Україні та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» започаткувала цикл практичних семінарів. Перший із них відбувся 10 лютого у Києво-Могилянській бізнес-школі. Семінар відвідали понад 100 представників українського бізнесу.

На семінарі експерти говорили про алгоритми та практичні поради щодо виходу на іноземні (зокрема, європейські) ринки, про отримання інформації щодо можливостей на ринку ЄС, про пошук ділових партнерів, визначення європейських регулювань та вимог, використання електронних ресурсів ЄС для розвитку бізнесу, про особливості роботи в умовах часткового застосування Угоди про асоціацію та автономних торгівельних преференцій ЄС тощо.

Експерти також наголошували на тому, що український бізнес має величезні шанси зацікавити європейські ринки. Вони радили шукати нестандартних підходів, пропонувати рішення та нові ідеї, а не готовий продукт чи сировину. Продукція нових динамічних економік (наприклад, з південно-східної Азії) активно завойовує європейські ринки, пропонуючи нові підходи, – і немає жодних причин, чому українці не можуть робити так само. Експерти також давали чимало прикладів історій успіху роботи українського бізнесу на європейських ринках. Угода про асоціацію може полегшити вихід на європейські ринки. Однак її застосування може й не відігравати ключової ролі, бо головний ключ успіху – в прогресивній культурі бізнесу, в ефективному маркетингу, в правильному пошуку партнерів та в пропонуванні рішень у відповідь на потреби клієнтів, – переконували експерти. 

Крім того, на семінарі презентували Базовий посібник з інтернаціоналізації бізнесу та виходу на ринки Європейського Союзу (автор – Олег Мирошніченко) розроблений та виданий за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Посібник містить базовий гід з експорту та огляд можливостей інформаційної підтримки та інформаційних ресурсів для експорту в ЄС.

Експерти семінару:

Тарас Качка, в.о. президента Американської торгової палати, учасник переговорної групи щодо Угоди про асоціацію між ЄС та Україною

Олег Мирошніченко, бізнес-консультант, колишній експерт торгової секції Представництва Європейського Союзу в Україні (2010-2013)

Люк Дер’єп, французький бізнесмен, який працює в Україні, президент компанії Gaelys France

Володимир Патіс, співзасновник компанії “Eskada-M” (працює на ринках ЄС), випускник Києво-Могилянської бізнес-школи

Семінар відбувся у рамках проекту «Угода про Асоціацію з ЄС: нові можливості для бізнесу України», що здійснюється ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Загалом у 2015 році планується провести десять подібних семінарів у різних містах України.

Контакти: Володимир Гушулей, ГО “Інтерньюз-Україна”, 0937084334, vgushuley@internews.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: