Експерти: Севастопольська влада не поспішає реформувати ЖКГ

У Севастополі відбувся круглий стіл “Стан реформування житлово-комунального господарства. Погляд із Севастополя”

20 квітня в Севастополі відбувся круглий стіл “Стан реформування житлово-комунального господарства. Погляд із Севастополя”. Захід провели Херсонське міське громадське об’єднання “За майбутнє Херсона” та Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти проаналізували севастопольську міську програму реформування ЖКГ. За їхніми словами, у програмі є положення, які можна вважати прогресивними. Ідеться про перехід на альтернативні джерела енергії за рахунок установлення теплових насосів і сонячних колекторів. Заплановано реконструкцію системи теплопостачання, проведення теплоізоляції будівель, децентралізацію системи теплопостачання. Програма також передбачає підготовку кадрів для ЖКГ.

На круглому столі розповіли, що в містах Південної України, в тому числі й у Севастополі, було проведене експертне опитування. З’ясувалося, що мешканці міст майже нічого не знають про проведені реформи. Влада мало інформує населення, практично немає реальних обговорень прийнятих рішень. Експерти вважають, що багато важливих рішень – наприклад, формування тарифів – було ухвалено кулуарно, без урахування думок громадян.

Учасники заходу дійшли висновку, що Севастополь має непогану програму реформування ЖКГ, але її просто не виконують. Зокрема, ішлося про те, що положення програми в розділі про ОСББ взагалі саботують. Асоціація ОСББ запропонувала свою програму розвитку, але її проігнорували. У міських програмах немає пояснень щодо формування тарифів. За словами експертів, задекларований перехід на тариф за собівартістю неможливий без попереднього аудиту обслуговувальних підприємств, а його ніхто не збирається проводити. Крім того, у програмі не зазначено термінів реалізації та показників, яких вона має досягти.

За словами фахівців, представників третього сектору не залучають до громадського контролю. Експерти відзначили відсутність місцевих нормативних актів, що регламентують відповідні процедури. Але найголовніше, на що вказували учасники обговорення, – відсутність бажання міської влади займатися реалізацією програми.

Херсонське міське громадське об’єднання “За майбутнє Херсона”
(0552) 26 31 46
future_of_kherson@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: