Експерти: Профілактикою йододефіциту населення має займатися держава

На думку фахівців, профілактику йододефіциту населення має здійснювати держава за бюджетні кошти

Профілактику йододефіциту населення має здійснювати держава за бюджетні кошти. Про це 22 березня в Чернівцях заявили учасники засідання фокус-групи, яке провів Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, ціллю держави має стати масова профілактика йододефіциту через пропагування обов’язкового вживання йодованої солі та йодовмісних продуктів. Особливу увагу, на думку фахівців, слід приділити групам ризику – вагітним жінкам, дітям до 15 років тощо.

Учасники фокус-групи зауважили, що видатки на профілактику йододефіциту повинні бути достатніми в середньостроковій перспективі на основі державної програми на 5 років. Для досягнення максимального результату видатки може бути переглянуто й у разі потреби збільшено.

Відповідальність за контроль йододефіциту, на думку фахівців, має розподілятися серед спеціалізованих медичних установ, виробників продуктів харчування, торгівельних мереж і населення. При цьому адміністрування профілактики йододефіциту має бути мінімальним і зводитися до виконання й моніторингу програмних заходів.

Всі респонденти відзначили, що державна політика в цій сфері потребує системних змін, а тому слід розробити й ухвалити документи стратегічного значення (закон, державні й регіональні програми).

Завдання громадських організацій, на думку учасників фокус-групи, – спрямувати експертно-аналітичний потенціал на вирішення проблеми йододефіциту населення та розробити аналітичний документ, що буде містити рекомендації та пропозиції для влади.

Контакти:
Чернівецький міський центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу
Ігор Кухарчук
(0372) 585 314
kuhigor@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: