Експерти проаналізували міжбюджетні трансферти бюджетів Сумщини

У місті Лебедин (Сумська область) відбувся круглий стіл “Міжбюджетні трансферти бюджетів Лебединського району як сфера незалежного громадського аналізу”

У місті Лебедин (Сумська область) відбувся круглий стіл “Міжбюджетні трансферти бюджетів Лебединського району як сфера незалежного громадського аналізу”. Захід організувало обласне об’єднання громадян “Усвідомлений вибір народу” в межах проекту “Незалежний громадський аналіз міжбюджетних трансфертів як складової дохідної частини місцевих бюджетів в Сумській області” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У заході взяли участь 28 людей – голова районної ради Олексій Гордіяш, голова Лебединської райадміністрації Василь Калита, члени громадської ради при райадміністрації, депутати районної ради – голови постійних депутатських комісій, спеціалісти відділів райдержадміністрації, представники місцевих ЗМІ.

Керівник проекту Світлана Дронік ознайомила присутніх зі співвідношенням закріплених і власних доходів і трансфертів за 2008-2011 роки із загальною сумою доходів місцевих бюджетів Сумської області. Загалом у місцевих бюджетах закріплені та власні доходи по районах становлять 21,64%, трансферти – 77,35%, з них дотація з Державного бюджету – 50% та субвенції – 27,35%. Ця динаміка зберігається в 2008, 2009 та 2010 роках. У цілому по області власні та закріплені доходи становлять 38,84%, трансферти – 61,52%, в т.ч. дотація – 31,10%, субвенція – 30,42%.

Подальші доповідачі зауважили, що 22% власних і закріплених доходів у місцевих бюджетах базового рівня – це вкрай мало, а тому можливість фінансувати інші видатки залишається непрогнозованою й залежить від обсягу наданих трансфертів. За словами експертів, трансферти надходять до місцевих бюджетів несвоєчасно і в неповному обсязі, мають тенденцію до зменшення впродовж року, а обсяги трансфертів розраховують на основі формули, що не дозволяє визначити необхідну суму додаткових коштів для бюджету.

Експерти запропонували залишати суми перевиконання доходів у розпорядженні місцевих органів влади. Також пропонувалося передбачати мінімальні кошти для розвитку територій сільських і селищних рад (ремонт водогонів, водонапірних веж, освітлення населених пунктів тощо).

Контакти: керівник проекту Світлана Дронік, 066 58 06 881, dyva@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: