Експерти: “Пасивні” будівлі зберігають здоров’я школярів і заощаджують державні кошти

За словами фахівців, здоров’я школярів залежить від умов, у яких вони перебувають понад 6-8 годин щодня 272 дні на рік, а якість навчального середовища прямо пов’язана зі станом шкільної будівлі

Здоров’я школярів залежить від умов, у яких вони перебувають понад 6-8 годин щодня 272 дні на рік, а якість навчального середовища прямо пов’язана зі станом шкільної будівлі. Про це 16 липня заявили учасники прес-конференції в Києві, яку провела БО “Глобальна синергія” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами фахівців, тільки 2 з 10 випускників української школи мають добре здоров’я. За роки навчання у школі частка дітей із хронічними захворюваннями зростає з 30% у 1-му класі до 80% в 11-му.

При цьому експерти наголошують, що в Україні дотримання санітарно-гігієнічних вимог у школах є проблемою, оскільки 60% шкільних будівель належать до старого фонду й потребують капітального ремонту.

За інформацією учасників прес-конференції, непродуктивні тепловтрати у будівлях шкіл становлять понад 35%. На основі усереднених проектних та експлуатаційних показників шкільних будівель виявлено таке співвідношення витрат тепла: на опалення – 47%, на вентиляцію – 34%, на гаряче водопостачання – 19%.

Коментуючи ці дані, Оксана Фірсова, керівник БО “Глобальна синергія”, зауважила: “Щоб виправити становище, що склалося, слід розробити державну програму реконструкції шкільних будівель, основні напрями якої: формування правової та нормативно-технічної бази з питань реконструкції будівель шкільного фонду; впровадження прогресивних архітектурно-технічних рішень відповідно до стандарту “пасивної” будівлі як будівлі з дуже низьким енергоспоживанням”.

За її словами, розвинені країни (наприклад, Німеччина) давно зрозуміли важливість енергоефективності у громадських будівлях, тому й постановили, що для спорудження будинків коштом держави стандарт “пасивного” будинку є єдино припустимим.

Оксана Фірсова наголосила, що при зведенні “пасивної” будівлі за основу беруть два фундаментальні принципи: уникнення неконтрольованих витрат тепла й ефективне, ощадливе використання наявної енергії. Концепція “пасивного” будинку дає змогу досягати таких показників: споживання первинної енергії (гаряча вода, опалення, допоміжна електроенергія) не перевищує 120 кВт/год / кв.м на рік. Для порівняння: у більшості будинків в Україні споживають майже 300 кВт/год / кв.м на рік.
    
Експертка наголосила, що в умовах подорожчання енергоресурсів для споживачів необхідність скорочення енергоспоживання будівель (а це до 40% загального енергоспоживання) не викликає сумніву. За оцінками фахівців, “ціна питання” для України може сягати щорічно понад 10 млрд. доларів економії при імпорті енергоносіїв.

Контакти:
БО “Глобальна синергія”
(044) 465 64 41
globalsynergyfoundation@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: